FeaturedHaberler

Akaryakıt fiyatlarına ÖTV zammı!
Akaryakıt fiyatlarına bugünden itibaren ÖTV zammı geldi. Benzin ve motorinde pompa fiyatı yüzde 9 artacak.

Akaryakıt fiyatlarına Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) düzenlemesi geldi. Düzenleme sonucu, akrayakıt pompa fiyatları ne fazla yüzde 9 zamlanacak.

Belirlenen yeni ÖTV oranları Resmi Gazete’de yayımlandı ve akaryakıt pompa fiyatları yeniden belirlendi.

Buna göre; motorinin litre fiyatı 45, benzinin 50, LPG’nin de 30 kuruş arttı.

EŞEL MOBİL SİSTEMİ DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz mayıs ayından itibaren akaryakıt fiyatlarında eşel mobil sistemine geçilmişti. Hem döviz hem de petrol fiyatlarındaki ilave artışlar tüketiciye yansıtılmamıştı. Bu sistem devam ediyor ancak 21 Mayıs’ta uygulanmaya başlanan bu sistemde, o tarihten bu yana ÖTV’de meydana gelen erime nedeniyle bugünkü düzenlemeye gidildi ve ÖTV tutarları yukarı çekildi. Güncellenen oranlarla eşel mobil sistemi devam edecek. Yeni bir karar alınıncaya kadar döviz ve petrol fiyatlarındaki artış pompa fiyatlarına yansımayacak.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. 5.80 den 6.36 ya çıkmış bodrumda 45 değil 55 kuruş motorine gelmiş benzinde 6.97 idi burada

  2. Hersey Akaryakıt değil zam sorun da değil asıl olay şu şirketi olanların gider göstermesinin önüne gecsinler adalet de sağlanan tamam ondan sonra isterse 10tl olsun eskiden arabada yoktu ölmedik

    1. Naylon fatura sayesinde, milyonları kaldıran şahıs/şirketler var. Gider gösterme muhabbeti, ufak çaplı naylon fatura olsa da, gerçekten büyük handikap. Şirketlerin gideri, gelirinden çok. Şuna bir denetim yapalım, nasıl oluyor bu iş diyen de yok.

      1. İthalat büyük oranda azalır. Adamlar nasıl olsa gider diye sürekli harcıyorlar işçisinin altına bile bmw çekiyor vergi ödeyen zengin yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu