FeaturedHaberler

Volkswagen 14 bin kişiyi işten çıkarabilir!
Volkswagen yeni CEO’su Dies, Avrupa’da emisyon oranının yüzde 40 azaltılması için sattıkları her iki otomobilden birinin elektrikli olması gerektiğini belirtti.

Volkswagen yeni CEO’su Herbert Diess, elektrikli araç üretimiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Avrupa genelinde karbondioksit emisyon oranının azaltılması için yapılması gerekenleri sıralayan Diess, “Emisyonu yüzde 30 azaltmak için elektrikli araç satışımızı yüzde 30 arttırmalıyız” dedi.

Diess, “Eğer emisyon oranını yüzde 40 azaltmak istiyorsak Volkswagen’in sattığı her iki otomobilden biri elektrikli olmalı” dedi.

14 BİN İŞÇİ ÇIKARILABİLİR

2020’ye kadar içten yanma motorlardan elektrikli otomobil üretimine geçilmesi Volkswagen’de 14 bin işçinin eksilmesine mal olacağını belirten Diess, otomobil üreticilerinin iç yapılanmalarını gözden geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Diess, yapısal değişimin Almanya’da oto sanayiinde çok az iş kaybına yol açacağını belirterek “Mesele bu dönüşümün ne kadar hızlı yapılması gerektiğidir” dedi

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı