FeaturedHaberler

Yeni Suzuki Jimny Kasım ayında Türkiye’de
Suzuki’nin uzun yıllardır piyasada olan ve ülkemizde de 100.000 TL fiyatı ile alıcısını bekleyen Suzuki Jimny modeli, yapılan birkaç küçük değişiklikle Avrupa pazarı için resmi tanıtımı gerçekleşti. Yapılan açıklamada Avrupa’da satışı yapılan Jimny’nin 1.3 litrelik benzinli motorunun 1.5 litrelik yeni bir motor ile değiştirildiği bilgisi paylaşıldı.

Japon marka yeni motor ile ilgili, tüm devir aralıklarında yüksek tork sunduğunu ve bu yüksek torkun özellikle düşük devirlerde daha etkili olduğu açıkladı. Bu sayede yeni Suzuki Jimny, arazide daha iyi bir çekiş gücü sağlayacağı anlamına geliyor. Ayrıca 1.3 litrelik motordan 1.5 litrelik motora geçiş yapan Jimny, %15 oranında daha hafif.

1.5 litrelik motorun gücü, Suzuki’nin Allgrip Pro AWD adlı 4 tekerden çekiş sistemi ile Jimny’nin tüm tekerleklerine aktarılıyor. Yarı zamanlı bir 4 tekerden çekiş sistemi diyebileceğimiz bu sistem, 2H (2 tekerden çekiş ve yüksek vites), 4H (4 tekerden çekiş ve yüksek vites), 4L (4 tekerden çekiş ve düşük vites) şeklinde ayarlara da sahip.

Bu ayarlar konsoldaki bir buton yardımıyla kolayca seçilebiliyor. 4 tekerden çekiş sistemi etkili bir çekiş kontrol sistemi ile de entegre edildiği için, patinaja giren tekerleklere Jimny ihtiyaç halinde fren uygulayabiliyor.

Suzuki Jimny ve Swift Kasım ayında Türkiye’de

Yeni Jimny için Kasım ayında Türkiye operasyonlarına başlayacaklarını dile getiren Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Bu yıldan itibaren farklı kasım ayından itibaren kullanıcılarla birlikte, farklı segmentlerden de pay alacağız. Yeni Jimny artık sadece offroad meraklılarının değil, gençlerin ve hızlı bir yaşam tercih edenlerin de tercihi olacak” ifadelerini kullandı. Merakla beklenen yeni Swift modelini de Kasım ayında bir sürpriz yaparak satışa sunacaklarını söyleyen Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan,Yeni Swift ve Jimny modelleri ile bu yılın son 2 ayında Suzuki showroomlarına ekstra heyecan katarak daha çok otomobil severe ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Japon malı G kasa olmuş 😀 lada 4×4'ün yanında daha mantıklı araba. lada 1.7 lt ile niye TR'ye getirildi o bile soru noktası zaten.

  2. Bir onceki nesli hayatta sürdüğüm en güzel off road araçlardan birisiydi. Mükemmel bir araç. Yeni nesil daha bir güzel olmuş. İnanın milyon TL lik off road araçlarına para vermeye değmez. Suzuki yeter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı