FeaturedHaberler

Yerli üretim logolu lastikler satışa sunuldu
Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, Türkiye’nin ilk “Yerli Üretim” logolu lastiklerini araç sahipleriyle buluşturuyor. Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye’de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde, tarife ve fiyat listelerinde kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde bulunması zorunlu hale getirilen “Yerli Üretim” logosu uygulamasıyla birlikte lastik sektöründe bunu ilk hayata geçiren Brisa oldu.

Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarının Türkiye’de üretilen lastikleri, uygulamanın yürürlüğe girmesinin ardından “Yerli Üretim” logolu olarak sevk edilmeye başlandı. LastiklerBrisa’nın tüm Türkiye’deki 1400 satış noktasına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Bu lastikler Brisa’nın İzmit ve Aksaray’daki fabrikalarında yerli olarak üretiliyor.

Brisa, Türk mühendislerinin geliştirdiği teknolojilerle %94 olan yerli üretim oranını yükseltmeyi, yerli hammadde ve tedarikçi geliştirme çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçen yıl belgelendirilen Ar-Ge Merkeziyle Brisa, yerli teknolojiyi aynı zamanda tüm dünyaya ulaştırıyor. Yerli Ar-Ge, yerli üretim ve güçlü ihracat için yatırım yapan Brisa, 70 ülkeye Lassa markasını sunuyor. Böylece ülke ekonomisinin gelişiminde önemli bir rol oynayan şirket, 2018 yılında 1 milyar TL’nin üzerinde ihracat hedefliyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Adam gibi lastik üretsinler, ürettikleri o adam gibi lastiği adam gibi fiyata satsınlar, tabii ki tercihimiz yerli olur.

  2. bt demiş ki:

    Adam gibi lastik üretsinler, ürettikleri o adam gibi lastiği adam gibi fiyata satsınlar, tabii ki tercihimiz yerli olur.Hepsini görüntüle…

    İşte bunlar olmayacağından yerli üretimi tercih etmiyorum. Bizim üreticiler dışarıya kaliteli mal üretir ; kendi vatandaşına dandik, dayanıksız ne kadar mal varsa onları kilitler
    Yerli üretim ülkemizde genel olarak (işini düzgün yapan firmaları bunun dışında tutuyorum) insanların milli duygularıyla oynayıp 3 kuruş ederi olan malı 9 kuruşa satma aracıdır

  3. Kaliteli olsun, fiyatı diğer standartlarda olsun. Gene de alırım. Ancak ülke dışına kaliteli bize kalitesiz satılırsa yüzüne bile bakmam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu