Dikkat ÇekenlerFeaturedKöşe Yazıları

En özel renkler en özel otomobiller BMW Individual
BMW Individual Nedir ?

Bütün lüks otomobil üreticilerinin müşterilerine, istedikleri kişiselleştirmeleri sundukları departmanları mevcut. BMW Individual ise BMW müşterilerine istedikleri özelleştirmeleri yaptıkları ve kendi özel üretim araçlarını tasarladıkları bir departman.

1987 yılından beri BMW Individual departmanı, en özel BMW modellerini tasarlamak ve BMW müşterilerine hizmet vermek için çalışıyor.

BMW tarafından size sunulan renkleri beğenmediniz mi ? Daha farklı bir renk daha fazla donanım mı istiyorsunuz ? Ya da BMW’nin özel tasarladığı renklere sahip bir BMW almak mı istiyorsunuz ? O zaman Individual bir BMW sahibi olmak istiyorsunuz demektir. Fakat her güzelliğin bir bedeli var, aracınızda kendi kişiliğinizi yansıtmak biraz maliyetli.

BMW Individual tarafından bu güne kadar bir çok özel BMW modeli üretildi ve hepsi bana göre çok güzeller.

 

Mat veya Metalik, seçim sizin. Üstünüzde ki gömleğin rengine ne dersiniz ? BMW Individual kendi kişiliğinizi yansıtacak size özel araçlar üretmek için var.

 

Koltuk döşemeleri ister beyaz, ister kırımızı olsun yada kapı eşiklerinde isminiz yazsın. Ön konsolda huş ağacı kullanmak gibi otomobilinizdeki tüm detayları BMW Individual ile seri üretimin dışına çıkarak yapabilirsiniz.

Özel renkler özel otomobiller

F90 BMW M5 Purple Silk

F90 BMW M5 Rosso Corsa “Ferrari Kırmızısı”

F90 BMW M5 Austin Yellow “M4 Sarısı.”

F80 BMW M3 Urban Green

F82 BMW M4 Coupe Speed Yellow

F90 BMW M5 Frozen Arctic Grey

F90 BMW M5 Snapper Rocks Blue

F90 BMW M5 Java Green

F90 BMW M5 Messing

F90 BMW M5 Frozen Dark Red “First Edition”

F90 BMW M5 Black Sapphire

F22 BMW M2 Long Beach Blue

F12 BMW M6 Sakhir Orange

BMW İ8 Electric Blue

F80 BMW M3 Nardo Gray “Audi Grisi”

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Yazı için teşekkürler, emek var tabii ki belli fakat bence yazı oldukça eksik ve yanlışlar var. İlk başta buradaki renklerin bazıları Individual rengi değil. Mesela Long Beach Blue, Sakhir Orange, Austin Yellow (M5 haricinde Individual rengi değil).

  Fakat asıl beni üzen yazıda hiç bir şey öğrenemiyor olmamız, yazıda bahsettiğiniz şeyler:
  BMW Individual 1987 yılından beri kişiselleştirme imkanı sunuyor,
  Mat veya Metalik renkler seçebilirsiniz,
  Individual ile seri dışına çıkabilirsiniz.

  Yani açıkcası kullanılan malzemelerle ilgili bilgi yok, boyanın neden bu kadar pahalı olduğuna dahil bilgi yok. İç döşemelerde yapılabilecek özelleştirmelerle ilgili bilgi yok. Normal bir BMW almaktan ne kadar pahalı olduğuna dair bilgi yok. BMW Individual olarak yapılan belli kült otomobiller var, onlar yazıda yer almamış. Türkiye’nin en büyük haber sitesindeki BMW Individual yazısında sizce de bunların anlatılması gerekmiyor muydu?

  Hepsine rağmen, emek emektir. Elinize sağlık.

  1. Yorum için teşekkürler istekler tamamen kişiye bağlı olduğu için net bir şey yok fiyatta öyle tabi ki renk seçenekleri renkler ise diğer modellerde Individual olarak alınabiliyor. Tekrar teşekkürler.

 2. Bence çok güzel ve kısa,öz bir şekilde etkili bir anlatım olmuş. Bir çok kişi İndividual’ın ne olduğunu bilmiyor bu yazı sayesinde bir çok kişinin özde olsa artık bir fikri olduğunu düşünüyorum ben bir Mercedes hayranı olarak ileride Mercedes ile alakalı veya böyle bir departmanı olup olmadığınıda öğrenmek isterim ama BMW’de tabiki çok iyi ve sportif bir marka tekrardan tebrik ederim güzel bir yazı ama dediğim gibi Mercedes’de görmek isterim…

  1. Teşekkür ederim tabi ki Mercedes Benz buna benzer bir departmanı mevcut ve ileride böyle bir köşe yazısı neden olmasın.

 3. Güzrel bir post ,elinize sağlık . Güncel Kur arabaları da renkleri de hayaldan öteye götürmüyor malesef 🙁

 4. Mini plakalık lazım iki takım elinde olan arkadaşlar varsa veya tanıdığın da yardımcı olabilir mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu