FeaturedHaberler

Tamamen yeni Mazda 3, Los Angeles’ta tanıtılacak
Japon otomobil markası Mazda, C sınıfındaki temsilcisi 3’ün yeni jenerasyonunun bu ay tanıtılacağını duyurdu. Los Angeles Otomobil Fuarı’nda duyurulacak yeni Mazda 3, sportifleşen tasarımı ve yeni motoruyla geliyor!

Tamamen yeni Mazda 3, daha sportif tasarımla geliyor!

Dördüncü jenerasyon Mazda 3, geçtiğimiz ay yayınlanan teaser’da kendisini kısmen belli etmişti. Lansman için Los Angeles Otomobil Fuarı’nı tercih eden Mazda, yeni modelinin üzerindeki örtüyü 30 Kasım’da indirecek. Mazda yetkilileri tamamen yenilenecek araç ile ilgili detay paylaşmazken, kullanıcılara bugüne kadar yaşadıkları en iyi sürüş deneyimini sunacaklarını iddia ediyor.

 

Kodo tasarım felsefesinin evrilmiş bir türünü kullanan yeni Mazda 3, tasarım detaylarında geçtiğimiz yıl duyurulan Kai konseptinden ilham alacak. Japon marka böylece geleneksel tasarım çizgileriyle sportifliği birleştirmeyi hedefliyor. Sürüş deneyimi konusunda iddialı olan otomobil, yeni SkyActiv-Araç mimarisi üzerine geliştirilmiş. Selefine göre çok daha hafif olduğu belirtilen platformun sürüş karakteristiği açısından da önemli geliştirmeler aldığının altı çiziliyor.

2019 model Mazda 3’ün kaputunun altında ise mevcut Skyactiv-G motorların yanı sıra yeni nesil Skyactiv-X motorun da kullanılması bekleniyor. 2.0 litre hacmindeki motor 190 beygir güç üretirken 230 Nm tork değerine sahip. İlk görüntüleri ile heyecanlandıran yeni 3, bakalım tanıtıldıktan sonra kullanıcıları etkilemeyi başarabilecek mi?

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu