Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Yeni Renault Clio ön tanıtımı ile karşımızda
Renault’un başarılı B-hatchback modeli Clio, beşinci jenerasyonu ile yollara inmek için gün sayıyor.

Yeni Clio’nun gövde altına baktığımızda ise gözümüze çarpan ilk detay arka frenler oluyor. Prototipin arka frenlerinde kampana kullanılması, en azından baz versiyonda disk fren görmeyeceğimizi gösteriyor. Dijital gösterge paneli, 2. seviye otonom sürüş ve R-LINK2 multimedya sistemi gibi teknolojik yenilikler ise oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Clio

Clio hakkında neler biliyoruz?

CMF-B platformunu kullanacak yeni Renault Clio, kaputunun altında 1.0 ve 1.3 litrelik benzinli ile 1.5 litre dizel motor seçenekleri taşıyacak. Bursa’da tasarlanıp üretilecek hibrit motor seçeneği ise daha sonra ayrıca duyurulacak.

Büyük gün ise yarın!

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Biz benzinli vede plug-in hybrid motorlarla çıkacak diye biliyorduk,
  hala bu çağdışı kalmış dizel inadı niye !!

  1. Bursa’da tasarlanıp üretilecek hibrit motor seçeneği ise daha sonra ayrıca duyurulacak. Burayı okumadınız sanırım

 2. Rakiplerinden özellikle fiesta gayet güzel bir iç mekana geçmişken olması gereken hareketler

 3. Valla yapacak şey yok bu işin normali bu oldu. Ben de gömük ekranı daha çok seviyorum. Yalnız bu ekran büyük ihtimalle opsiyondur, normal versiyonda ekran havalandırma üst sınırında biterse bir nebze insani görünebilir. Bu aracın en çok eleştirilen yeri iç mekanıydı bu sefer oraya baya kastırmışlar. Her modelde LED farlar starndart. Boyutlar küçülmüş, bagaj artmış.

  1. Sadece bagaj değil diz mesafesininde arttığı söyleniyor acayip bir olay değil mi arabanın küçülüp içinin büyümesi mühendislik başarısı vallaha

 4. arkadaşlar şu ekran meselesini kabul edemedik gitti. artık araçlar bu şekilde üretiliyor bunu kabul edelim artık. bu en nihayetinde clio. belli ki gömük ekran+joystick maaliyeti yüksek bir şey. ayrıca kimisi de bu şekilde seviyor olabilir. ne ekranmış arkadaş herkes ekranı konuşuyor. aracı konuşalım biraz da

  ben aracı çok beğendim. hele ki st line olmayan çirkinlik abidesi fiestalardan çok daha şık olmuş. yeni nesil motor şanzımanlar da güzel. renault iyi iş çıkarmış gibi duruyor

 5. Polo fiyatları ile hemen hemen aynı olacak olan bu yeni Clio eski satış rakamlarına mümkün değil ulaşamaz.

 6. Mükemmel olmuş.geçen gün 10 years challange yapıldığında da demiştim 2012 de çıkan bile tasarımsal olarak(kişisel görüşüm)üretildiği yılın önündeydi.şimdi ise segmentinin önünde .

 7. Malzeme kalitesi, tasarımının yarısı kadar bile iyi olursa; iç mekan hakikaten muhteşem olmuş diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu