FeaturedHaberler

Yeni Skoda Kamiq’in iç mekanı yayınlandı
Skoda, SUV ailesinin en küçük temsilcisi olacak Kamiq modelini Cenevre’de resmi olarak duyuracak. Tanıtımına kısa süre kalan Skoda Kamiq’in iç mekanı Çek marka tarafından yayınlandı.

Skoda Kamiq’in “teknolojik” iç mekanı ortaya çıktı!

Eğer Çin pazarını yakından takip ediyorsanız Kamiq adını ilk defa duymuyorsunuzdur. Skoda, daha önce bu ismi Uzakdoğu pazarına özgü bir modelinde kullanmıştı. Avrupalı Skoda Kamiq ise yayınlanan teaser fotoğraflarına göre çekik kardeşinden oldukça farklı görünecek. Bunu son olarak Skoda’nın paylaştığı resmi iç mekan görselinden de anlayabiliyoruz.

Skoda Kamiq’in iç mekanı, görünüşe göre maliyet odaklı fakat hareketli bir şekilde tasarlanmış. Markanın Vision RS konseptinden esinlenen kokpitte ilk bakışta 10.25 inç boyutunda dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı dikkat çekiyor. Krom kaplamaların hakim olduğu göğüs bölgesinde yan havalandırma kanalları kapıya kadar uzatılmış ve böylece boşluksuz bir yapı ortaya çıkmış. Orta konsolun altına indiğimizde ise kablosuz şarj ünitesinin yanı sıra park asistanı ve sürüş modu gibi özellikleri içeren tuşlar görüyoruz.

Volkswagen grubunun MQB A0 platformunda yükselen yeni Skoda Kamiq; 2.651 mm dingil mesafesi ve 400 litre bagaj hacmi ile sınıfında iddialı bir konuma yerleşiyor. Ayrıca aracın arka koltukları yatırıldığında ise bagaj alanı 1.395 litreye kadar genişliyor. Kaputun altında ise 1.0 ve 1.5 litre TSI ve 1.5 litrelik TDI motor seçeneklerinin yer alması bekleniyor.

5 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek prömiyer ile duyurulacak olan Skoda Kamiq’in kısa süre içinde satışa sunulacağını belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sıradaki modelin adı da Kopuq olursa tam olur. Arabayı 10 santim küçültünce tamam zaten tasarımla oynamaya gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu