FeaturedHaberler

Hazırlıklar başladı: İkinci nesil Toyota GT86 geliyor!
Toyota GT86, Japon markanın spor otomobil pazarına dönüşünü başlatan model olarak önemli bir yer tutuyor. Efsanevi model Supra’nın ardından şimdi de GT86’nın yenilenmesi gündemde!

“Toyota GT86 üretimden kalkacak” söylentilerine nokta!

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan iddialara göre, Toyota yeni Supra’nın satış rakamlarının dengelenmesinin ardından GT86’nın üretimini 2020 yılında sonlandıracak. Bu söylentilerin ardından sosyal medyada bir gönderi paylaşan Toyota Avustralya, modelin ikinci jenerasyonunun yolda olduğunu duyurdu.

Toyota Avustralya halkla ilişkiler müdürü Brodie Bott, bir internet sitesine yaptığı açıklamada GT86’nın yenilenerek markanın bir parçası olarak kalacağını söyledi. Modelin Supra’nın küçük kardeşi olarak konumlanmaya devam edeceğini belirten Bott, bazı üst düzey ülke yöneticilerinin yeni GT86 ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiğini belirtti.

Yine bazı iddialara göre Toyota GT86’nın kardeşi olan Subaru BRZ’nin yola Supra/Z4 ikilisiyle devam edeceğini söylüyordu. Subaru tarafı da bir açıklama yapıp iddiaları yalanlarken, ikinci nesil BRZ ile ilgili çalıştıklarını belirtti. Ancak iki modelin yine ortak şekilde üretilip üretilmeyeceği konusunda bir bilgilendirme yapılmadı.

Peki ikinci nesil Toyota GT86 ne gibi yeniliklerle bekleniyor? Söylentilere göre yeni GT86’da 2.4 litre hacminde dört silindirli bir motora yer verilecek. Ayrıca mevcut 1.8 litrelik hibrit motorun geliştirilmesi üzerine çalışıldığına dair bilgiler de bulunuyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu