FeaturedHaberler

Yeni Subaru Legacy güçlü motoruyla duyuruldu
Subaru, Chicago Otomobil Fuarı’nda tamamen yenilediği sedan modeli Legacy’i duyurdu. Yeni Subaru Legacy, özellikle Avrupa’daki güçlü rakiplerine karşı bu sefer önemli kozlarıyla geliyor!

Subaru Legacy, Avrupa pazarı için şimdi daha iddialı!

Yeni Subaru Legacy, Japon markanın Avrupa’da eksik kaldığı sedan pazarında Toyota Camry, Honda Accord ve Mazda6 gibi modellerle rekabet edecek. Tasarım genleri pek fazla değişmeyen otomobil, selefine göre daha kaslı ve geniş görünüyor. Bunda yükseltilen omuz çizgileri ve şişkin çamurlukların da etkisi büyük. Ayrıca araç Subaru’nun yeni modellerinde kullandığı ve SGP adı verdiği modüler platforma geçiş yapmış.

İç mekanında lüksü ön planda tutan yeni Legacy; Nappa deri döşeme, piano black kaplama ve 11.6 inç Full HD multimedya sistemi gibi özellikleri standart olarak sunuyor. Elektrikli ve ısıtmalı/soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, 12 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi ise opsiyon listesinde dikkat çekiyor.

Subaru, güvenlik tarafında ise sürücülere pek çok pasif yardımcıyı standart sunuyor. EyeSight sürüş destek sistemi, harekete duyarlı LED farlar, kör nokta asistanı ve şerit destek yardımcısı bunların arasında başı çekiyor. Bununla beraber yeni platform sayesinde şasi 2 kat daha rijit bir yapıya kavuşmuş. Bu da ön ve yan darbelerde %40’a kadar daha fazla enerji sönümlemeye olanak sağlıyor.

Yeni Subaru Legacy’nin kaputunun altında ise markanın yeni 4 silindirli turbo motoru başı çekiyor. 2.4 litre hacmindeki motor, sürücüsüne 260 beygir güç ve 375 Nm tork gibi değerler sunuyor. Ayrıca boxer motor severler için de 182 beygir güç ve 238 Nm tork üreten 2.5 litrelik motor seçeneği unutulmamış. Bu iki motor seçeneğine Lineartronic CVT şanzımanın eşlik ettiğini belirtelim.

Yenilenen Legacy sonbahardan itibaren Avrupa ve Amerika pazarlarında satışa sunulacak. Performanslı sedanın ülkemize gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. vay vay. yıllardır iç tasarımda takozluğundan ödün vermeyen subaru sonunda içeride de avrupalılar gibi olmuş. Oldukça premium duruyor, koltuklar da dolu dolu etli etli rahat görünüyor.
    Ama bu motor hacimleri ile ancak fotoğraflarına bakarız 🙂

  2. Bize yine hüsran bize yine hasret var..
    İç dizayn ve dış tasarım olarak bakmaya kıyılmayacak detaylar hakim.Bize yine xv bize yine 1,6 lar var..

  3. 2.0 motorla gelse gene bir nebze görürüz ama 2.4'ten düşük motoru olmazsa geçmiş olsun 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu