FeaturedHaberler

Küçük sınıfın beklenen üyesi; Hyundai i20 N
Fiesta ST, Polo GTI gibi dişli rakiplerin olduğu küçük hot hatchler sınıfı, yeni bir üye kazanmaya hazırlanıyor. Hyundai i20 N için marka çalışmalarına başladı.

Koreli otomobil üreticisi, i20’nin daha hızlı bir versiyonu olan Hyundai i20 N için hazırlıklarına başladı. i30 N ile yakalanan başarıyı i20’de de sürdürmek isteyen marka, yaşanan geciklemere rağmen N modellerinden vazgeçmiyor. İlk planlandığında 2018 yılında çıkışını yapması beklenen i20 N için beklenen çıkış tarihi ise 2020.

hyundai-i20

i20 N’nin rakipleri ise oldukça dişli. Kullancılara kendini kanıtlamış olan Fiesta ST, Polo GTI gibi modeller karşısında i20 N nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyoruz. Normal versiyonuna göre alçaltılmış ve sertleştirilmiş süspansiyonlar, daha büyük frenler ve farklı tamponlar neredeyse kesin diyebileceğimiz değişiklikler arasında. Kaputun altında ise 1.6 litrelik T-GDI dört silindirli ünitenin kullanılması bekleniyor. Hyundai Tucson’a da güç veren turboşarjlı motor, araç için 174 beygir güç üretiyor. Hyundai, i20 N yüzünü 2020 yılında göstericek ancak Tuscon için planlanan N versiyonu adına kesin bir tarih yok. Markanın ilk N imzalı SUV’u olacak yeni modelinen az 300 beygir üretmesi bekleniyor.


İlginizi çekebilir

Otomobil yıkama işlemlerine yeni standard getirildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu