Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

NCAP, Yeni Honda CR-V için notunu açıkladı (Video)
Yeni Honda CR-V, Avrupa’nın bağımsız çarpışma test kurumu EuroNCAP tarafından teste alındı.

Sınıfının en güvenli ve aerodinamik aracı olan yeni CR-V, gövde yapısı ve kapsamlı güvenlik teknolojileri sayesinde EuroNCAP’ten 5 yıldız aldı.

CR-V’nin “Her Yönden Çarpışma Güvenliği” sağlayan tasarımı, Honda’nın yeni nesil özel ACE™ (Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği) gövde yapısını içeriyor. CR-V’de çarpışma enerjisini daha eşit bir şekilde dağıtmak için bağlanmış yapısal bir ağ yer alıyor. Çarpışma durumunda, yolcu hücresine aktarılan kuvvetlerin azaltılmasına yardımcı olan üstün ön, yan ve arka koruma değerleri bulunuyor.

Hibrit modeli satışa sunulmuştu

Prototip modeli geçtiğimiz yıl gösterilen CR-V Hybrid, resmi olarak duyuruldu. Genel olarak ortak tasarım ve özelliklere sahip olan araç, aktarma ve motor tarafında ana modelden ayrılıyor. Kaputunun altında 2.0 litrelik i-VTEC motor taşıyan CR-V, çift elektrikli motoru sayesinde 184 beygir güç ve 315 Nm tork sunuyor.

Modelin aktarma tarafında ise Honda’nın gelişmiş hibrit deneyimi devreye giriyor. Halihazırda kullanılan CVT şanzımanın yerine sabit oranlı özel bir şanzıman üreten marka, bu sayede maksimum enerji dönüşümü hedeflemiş. Önden çekişli versiyonun 5.3 L/100 km, 4 tekerden çekişli versiyonun ise 5.5 L/100 km’lik karma tüketim değerlerine sahip olduğunu belirtelim.

İçten yanmalı, saf elektrikli ve hibrit olmak üzere 3 farklı sürüş modu bulunan Honda CR-V Hybrid’in satışlarına bu ay içerisinde başlanacak. SUV modelin ayrıca duyurulan 7 koltuklu versiyonu ise yılın ilerleyen aylarında showroomlarda yerini alacak.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu