Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Volkswagen kararı ile şaşırttı; Yeni bir marka
Alman otomobil üreticisi Volkswagen, bir süredir konuşulan iddiaları sonuçlandırdı. Buna göre marka modellerinden birinin adına özel marka yapıyor!

Volkswagen, yeni Jetta’yı Avrupa pazarında satışa sunmayarak modeli yeniden dizayn etmeye başlamıştı. Yakın zamanda Skoda’nın Hindistan’a yönelik bütçe markası projesinin duyulmasının ardından şimdi de Volkswagen benzer bir proje için kolları sıvadı. Jetta, Çin’in Volkswagenbüyük üreticilerinden FAW ortaklığında ayrı bir marka haline geldi!

İlk etapta Çin’de başlatılacak bu organizasyonun ürün grubunda güncel Jetta’nın yanı sıra SEAT Tarraco ve Ateca modellerinin yer alması bekleniyor. Ancak bu üç modelde özellikle genç kitlenin istekleri doğrultusunda bazı değişiklikler yapılacak. Bunun sebebi ise Tarraco ve Ateca’nın markanın benimsediği düşük bütçe amacıyla uyuşmaması olarak gösteriliyor.

Alman grubu bu hamleyle Çin’deki demografik kitlenin tamamına erişmeyi hedefliyor. Projenin başarılı olması durumunda Çin dışına açılması ise sürpriz olmayacaktır. Son olarak Jetta markasının resmi duyurusunun Nisan ayındaki Shanghai Otomobil Fuarı’nda yapılacağını belirtelim.


İlginizi çekebilir

Renault Twizy’nin yeni rakibi; Seat Minimo

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu