Dikkat ÇekenlerFeatured

Üç Suzuki Jimny, Mercedes-AMG G63’e karşı! (VİDEO)
Yenilenen Suzuki Jimny, küçük yapısından çok Mercedes-AMG G Serisi’ne benzemesi ile dikkat çekiyor. Avrupa’da adeta yok satan küçük dört çeker, abisine karşı zorlu bir mücadeleye girişti!

Çekiş savaşları: Suzuki Jimny vs Mercedes-AMG G63!

Otomobil kanalı CarWow, yakın zamanda iki modeli kıyaslamak adına ilginç bir deneye imza attı. Jimny ve G63’ü çekme halatı ile birbirine bağlayan Matt, ilk denemede kontrolü çok kolay bir şekilde kaybetti. İkinci denemede Suzuki Jimny’lerin sayısı ikiye çıkmasına rağmen Mercedes-AMG G63 iki aracı birden sürüklemeyi başardı. Son denemede ise heybetli jip, sayıları üçe çıkan Jimny karşısında daha fazla direnemedi.

Araçları karşı karşıya getirdiğimizde Mercedes-AMG G63’ün 577 beygir güç ve 850 Nm tork üreten 4.0 litrelik V8 motoru dikkatlerden kaçmıyor. Suzuki Jimny’nin kaputunun altında ise 100 beygir güç ve 138 Nm tork üreten 1.5 litrelik atmosferik motora yer verilmiş. Dolayısıyla bu sonuç kesinlikle sürpriz değil. Ayrıca Jimny’nin yaklaşık 1 ton ağırlığına karşılık G63’ün 2.5 tona yakın ağırlığının bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan bu keyifli videoyu izleyelim. İyi seyirler!

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Aradaki bu güç ve fiyat farkına rağmen Jimny, G63 ‘ün arazide ilerleyebildiği hemen her yerden başarıyla ilerleyebilir. Zaten G63 ‘ü arazi için değil şehirde havalı dolaşmak için aldıklarından, güzelim Mercedes G ‘ler ömrü boyunca toprağa basamıyor.

  2. İngiltere’de 10 adet Jimny’nin, 1 adet AMG G63’ün fiyatına denk geldiğini düşünürsek, adaletsiz bir karşılaştırma olmuş bile diyebiliriz. 😅
    3 değil 10’a karşı 1 olmalıydı (!) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu