FeaturedHaberler

Porsche Taycan bütün detaylarını göstermeye hazır!
Bir süredir kamuflajlı olarak dolaşan Porsche Taycan, tanıtım tarihi yaklaştıkça üzerindeki ağırlıkları atmaya devam ediyor. Almanya’da casusların çektiği son fotoğraflar ise elektrikli modelin tüm detaylarını gözler önüne seriyor!

“Çılgın elektrikli” Porsche Taycan bir kez daha yakalandı!

Porsche, tarihindeki ilk elektrikli model olan Taycan’ı bu yıl içerisinde duyurmaya hazırlanıyor. İddialı model çoğu kez objektiflerden kaçsa da artık yüzünü göstermekten kaçınmıyor. Ön tasarımı açıkça belli olan Porsche Taycan, gövdeye gömülü gibi görünen ufak bir LED far grubuna sahip. Kısmen gizlenmeye devam eden arka kısımda ise 911’e benzeyen LED stoplar ile artık son halini alan egzozsuz tamponu görüyoruz.

Test aracının, modelin en üst versiyonu olan Taycan Turbo olduğu söyleniyor. Porsche Taycan Turbo, kullanıcılarına 600 beygirin üzerinde güç ve 500 kilometre menzil gibi değerler vaat edecek. Şarj konusunda ise 4 dakikada 100, 20 dakikada ise 400 kilometre menzil sunan 800V süper hızlı şarj teknolojisi fark yaratacak.

Eylül ayında 3 farklı donanım seçeneği ile duyurulacak Taycan’ın 2020 yılında Cross Turismo adlı yükseltilmiş bir versiyonunun daha tanıtılması planlanıyor. Şimdiden 20.000’e yakın rezervasyon alan modelin, Porsche’nin beklentilerini şimdiden aştığını belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hımmm 800 v hızlı şarj demek tramvay hattından elektrikle şarj olur demek . Bunu sevdim . Tramvay hattının elektriğini kaçak kullanabiliriz .?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu