Dikkat ÇekenlerFeatured

Honda Civic Type-R, bir pick-up’a dönüştü!
Honda Civic Type-R, iddialı performansıyla hemen hemen her yaş grubunun ilgisini çekmeyi başarıyor. Japon marka, sevilen model üzerinde yaptığı Project P çalışmasıyla onu ticari bir performans aracına dönüştürdü!

Honda Civic Type-R, “Project P” ile bir pick-up’a dönüştü!

Honda Civic Type-R, halihazırda İngiltere’deki Swindon tesislerinde üretiliyor. Fabrikanın ürün mühendisliği bölümü, sevilen hot-hatch üzerinde farklı ve ilginç bir çalışma yaptı. Geçtiğimiz yıl üretilen pick-up konsepti, Type-R’ın C sütunu ve tavanının arka kısmı kesilerek oluşturulmuş. Buna rağmen yan çizgiler ve arka kısımda aracın kendine özgü çizgilerinin korunması sağlanmış gibi görünüyor. Bu özeni bagaj kapağının değişmeyen yapısından anlayabiliyoruz.

“Project P”nin stüdyo çekimleri ise aracın sportif bir pick-up örneği olduğunu gizleyemiyor. Özellikle arka alanda koltukların kalkması ile oldukça geniş bir kargo alanı elde edilmiş. Modelde bulunan 306 beygir gücündeki 2.0 litrelik VTEC motora ise herhangi bir müdahalede bulunulmamış. Bu motor, Type-R’ı 0’dan 100 kilometre hıza 6 saniyenin altında ulaştırıyor. Ayrıca aracın maksimum hızının 265 km/s olduğunu belirtelim.

Type-R “Project P”nin tek üretimlik bir konsept çalışması olduğunu sanıyoruz ki söylememize gerek yok. Ancak Civic ailesine böyle bir modelin katılması hoş bir ayrıntı olabilirdi. Belki de Japon üretici ilerleyen dönemde bir talep olursa bu düşünceyi seri üretime geçirebilir.

Sizce Honda böyle bir performans pick-up’ı üretseydi tercih etmek ister miydiniz? Aşağıdaki yorum kısmında görüşlerinizi belirterek tartışmaya katılabilirsiniz. 

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ridgeline gelse fazlasıyla yeterli bir pikap olurdu aslında ama ülkemizde dizel sevicileri yüzünden güzelim benzinli araçları göremiyoruz.

  2. Güzel olmuş ama bizim türk insanları beğenir onu bilemem önce bizim insanlar bir begensinler sonra seri üretimi geçip turkiye’ye göndersinler sinan koç abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu