General Motors, Hummer adını geri döndürebilir

3

2010 yılında kapatılan Hummer markasının geri dönüş senaryosu ciddileşiyor. Önemli bir kaynaktan alınan bilgiye göre General Motors, ikonik markanın dirilmesine ilişkin somut çalışmalara başladı.

Hummer, elektrikli pick-up ve SUV modelleriyle dönüyor

Reuters ile konuşan kaynak, General Motors’un elektrikli pick-up ve SUV modelleri ile ilgili çalışmalara başladığını bildirdi. ABD’li şirket, BT1 adı verilen proje kapsamında Detroit’teki tesisini 3 milyar dolar yatırım ile yenileyecek. 2021’de duyurulması planlanan ilk model ise şimdilik şirket içerisinde “Project O” olarak adlandırılıyor.

İsim belirleme sürecinde öne çıkan marka ise Hummer olarak iddia ediliyor. Askeri statüdeki Humwee’ye dayalı H1 modeliyle dikkat çeken marka, toplam 3 ikonik modelin ardından faaliyetlerine son vermişti. Yaklaşık 10 yıldan beri sessizliğe gömülen üreticinin bu şekilde hayata dönme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Ciddi bir yatırım ile hayata geçecek BT1 programı sadece ikonik markanın yeniden ortaya çıkmasıyla ilgilenmiyor. GMC ve Cadillac markalarını da bu yönde değerlendirmek isteyen General Motors, 2023’e kadar birer elektrikli model üretmeyi hedefliyor. Ancak Detroit’teki tesis yalnızca yalnızca Hummer modellerinin üretim ve geliştirme çalışmalarına odaklanacak.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz