HaberlerOtomobil Sporları

TOSFED Yıldızı Körfez’de belli olacak
TOSFED tarafından, 28 yaş altındaki yetenekli sürücüleri keşfetmek amacıyla düzenlenen ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesinin üçüncü dönem final heyecanı 19-20 Ekim’de başlıyor.

19-20 Ekim tarihlerinde Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek 2’inci 3’üncü ve 4’üncü ayak yarışları ile TOSFED Yıldızını Arıyor Projesi’nin 2019 yılı kadın ve erkek yıldızı belirlenecek.

Elemelere katılan 26’sı kadın 604 aday arasından belirlenen en hızlı 10 erkek ve 3 kadın sürücü, projeye hiçbir bedel ödemeden 4 yarışlık seriye katılma hakkı kazandı.

Serinin 2’inci, 3’üncü ve 4’üncü ayak yarışları 19 Ekim Cumartesi günü; TOSFED yarış organizasyon ekibi ve tecrübeli pilotlardan alacakları brifingle başlayacak.İki gün boyunca koşulacak 3 yarışlık seriyle 10 erkek, 3 kadın sürücü arasından 2019 yılının erkek ve kadın  yıldız belirlenecek.

Yarış sponsorlarından Petlas Motorsport yetkilisi Alper Şahin yaptığı açıklamada, Petlas olarak 3 yıldır yarış dünyasına “TOSFED Yıldızını Arıyor” projesi vesilesiyle destek verdiklerini belirterek, Türkiye’nin yerli yarış lastiğini geliştirme yolunda çalışmalarına paralel bu projeyle Türkiye’nin yeni pilotlarının yetiştirilmesine desteklerini sürdüreceklerini açıkladı.

Projenin elemelerinde, 26’sı kadın olmak üzere 604 aday Körfez Yarış Pisti’nde mücadele etti. Her günün en hızlı ilk 10 sürücüsünden oluşan toplam 60 erkek ile 27 kadın aday arasından en iyi zamanlamayı yapan 5’i kadın toplam 65 aday finallere katılmaya hak kazanmıştı. 20-21 Haziran tarihinde yapılan final elemelerinde belirlenen en hızlı 10 erkek ve 3 kadın sürücü, TOSFED Yıldızını Arıyor 2019 serisinde yarışma şansını elde etti.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu