FeaturedHaberlerOtomobil Sporları

Türkiye FIA Uluslar Kupası’na Hazır
Salih Yoluç ve Ayhancan Güven, başarılarını tekrarlamak hedefiyle Aston Martin Vantage GT3 ile GT Cup kategorisinde start almaya hazırlanıyorlar.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından düzenlenen ‘FIA Motorsport Games Uluslar Kupası’ 02-03 Kasım tarihlerinde İtalya Vallelunga pistinde düzenleniyor. Temsilcilerimiz GT Cup kategorisinde yarışacaklar!

2 gün boyunca ülkelerin 6 ayrı kategoride mücadele edeceği organizasyon kapsamında, 02 Kasım Cumartesi 1. sıralama yarışı, 03 Kasım Pazar 2. sıralama yarışının ardından saat 15:00’de endurans formatındaki 1 saat sürecek final yarışı koşulacak.

22 ülkeden takımların yarışacağı GT Cup’ta; Almanya, Amerika, Avusturalya, Belarus, Belçika, Birleşik Krallık, Çin, Danimarka, Fransa, Hong Kong, İspanya, İsviçre, İtalya, Japonya, Kuveyt, Malezya, Polonya, Portekiz, Rusya, Tayvan, Tayland ve Türk takımları bu özel kupayı kazanmak için direksiyon başına geçecekler.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Valla gurur duymamak imkansızken hala hiç kimsenin bu durumdan haberdar olmaması çok üzücü bir durum. Gündem olan saçma haberleri sosyal medyada paylaşacaklarına bu adamları paylaşsalar veya futbola verilen önemin %1 i bu adamlara verilse çok daha farklı yerlerde olurlar. Daha bir sürü başarı kazanıp haber bile edilmeyen sporcularımız da var ama başlarsam duramam diye susuyorum. Aaah güzel ülkemin boş insanları…
  2. Valla gurur duymamak imkansızken hala hiç kimsenin bu durumdan haberdar olmaması çok üzücü bir durum. Gündem olan saçma haberleri sosyal medyada paylaşacaklarına bu adamları paylaşsalar veya futbola verilen önemin %1 i bu adamlara verilse çok daha farklı yerlerde olurlar. Daha bir sürü başarı kazanıp haber bile edilmeyen sporcularımız da var ama başlarsam duramam diye susuyorum. Aaah güzel ülkemin boş insanları…

    Topsuz sporların bi önemi yok bu memlekette

  3. Topsuz sporların bi önemi yok bu memlekette

    Toplulardan da sadece futbol var bence. Mesela basketbol takımımız FIBA çapında çok etkisiz. Yatırım yok, takımlarda para yok. Bu ülkede varsa yoksa futbol, başka bir spor yok. Milli futbol takımının da bu seneye kadar ki durumu ortada. Bu sene fena gitmiyoruz. Ama futbolda dönen paraların bir kısmı diğer spor dallarında dönse dünya çapında çok iyi takımlar ve sporcular çıkaracağımıza eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu