FeaturedHaberler

A sınıfının enerjik üyesi; Yeni Hyundai i10 N-Line
Hyundai’nin mevcut model grubundaki en küçük üyesi olan i10, yeni jenerasyonu ile pek yakında yollarda olacak. Bugünkü konumuz ise modelin spor versiyonu olan i10 N-Line.

İlk görsellerinden beri agresif bir tasarıma sahip olacağı görülen yeni i10, görünüşe göre bundan fazlasını sunuyor. Model, ikili egzoz ucu ve sportif bir ön ızgaraya sahip. Bu da modelin sürpriz bir N sürümüyle gelebileceğine işaret ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan test modelinde kırmızı jant göbeğinin de görünüyor olması, bu teorinin doğruluğunu biraz daha arttırıyor. İç ve dış tasarıma baktığımızda N-Line özel sportif detaylar oldukça şık duruyor.

Elimizde olan veriler, aracın güç üretimi ile kesin bir bilgi vermiyor. En azından ülkemize gelecek versiyonu netleşmiş değil. Ancak tahminler markanın envanterinde bu tanımlamaya uyan 1.0 T-GDI turbo motor seçeneğini gösteriyor. Bu motor 100BG ve 172NM güç üretiyor. Diğer bir seçenek ise 1.2 litre hacminde nispeten daha güçsüz motor. Bu motor ise i10’a 84BG ve 118NM güç sağlıyor. Ayrıca manuel şanzıman ve spor süspansiyon gibi detaylar da sürüş zevkine katkı sağlayabilir.

Peki ya stantart i10 neler sunuyor?

2020 model Hyundai “stantart” i10, kaputunun altında iki benzinli motor seçeneği ile geliyor. İlk seçenek, 67 beygir güç ve 96 Nm tork değerleri sunan üç silindirli 1.0 MPI motor. Bununla yetinmeyen kullanıcılar ise 84 beygir güç ve 118 Nm tork değerlerine sahip dört silindirli 1.2 MPI seçeneğini tercih edebiliyor. Şanzıman tarafında ise 5 ileri manuel ve 5 ileri robotize otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Son olarak yeni Hyundai i10 ve performanslı sürümünün 2020’nin ikinci yarısında satışa çıkmasını beklendiğini belirtelim.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. aynı sınıfta değiller Peugeot 208 bana daha sıcak geliyor. Özellikle dış görünüş açısından
  2. Yeni Peugeot 208 bundan daha dinamik ve spor duyuyor. Bu seri artık eski tadını vermiyor açıkcası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu