Haberler

Seat, Cupra logolu bir coupe SUV üzerinde çalışıyorSeat‘ın AR-GE müdürü Matthias Rabe’e göre, marka 2020’de piyasaya sürülecek bir coupe SUV üzerinde çalışıyor.

Coupe SUV 20V20’den ilham alabilir

Yeni model, 2015’te gördüğümüz 20V20 konseptinin tasarım detaylarına sahip olabilir. 20V20, zamanla evrilerek günümüzün Ateca’sına dönüşmüştü. Markanın elektrikli otomobil trendine ayak uyduracağı hesaba katılınca, yeni modelin plug-in hibrit bir güç ünitesine de sahip olacaği düşünülebilir.

Seat 20V20 konsepti.

Modelin aynı zamanda “Cupra” markasına sahip ilk otomobil olacağı, dolaşan dedikodular arasında. Böyle olması durumunda, tıpkı Volvo’nun Polestar’ı gibi, “Cupra” isminin Seat’ın yan markası olacağı düşünülebilir.

“Spor crossover pazarında Seat’ın potansiyeli var”

Rave, Autocar‘a verdiği bir röportajda, markanın coupe formunda bir SUV üzerinde çalıştığını söylemişti. Seat CEO’su Luca De Meo da, Porsche Macan‘ı örnek göstererek spor crossover pazarında Seat’ın potansiyeli olduğunu söylemişti.

De Meo’nun Macan örneğine bakarsak, Seat’ın yeni SUV’u marka içerisinde daha “premium” bir model olarak konumlandırılabilir.

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Seatın cupra logolu suvu nasıl bişi olur acaba? Şu an performans suv un kralı Stelvio.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu