FeaturedHaberler

İkinci indirim; Benzin fiyatlarına olumlu müdahale geldi
Tüm dünyada petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte ülkemizde benzin fiyatlarına bir indirim daha geldi. İşte rakamlar.

Tüm dünya dev bir petrol krizi yaşıyor. Corona Virüsü sebebi ile petrol fiyatlarını düşüren ülkeler, akaryakıt fiyatlarına da direkt olarak etki etti. Güncel olarak varil fiyatının 34 dolar olması krizin boyutunu gösterir nitelikte. Küresel anlamda olduğu gibi ülkemizde de beklenen ikinci bir indirim geldi. Böylece benzinde 51 kuruş,  indirim gerçekleşti. Devletin herhangi bir ÖTV artışı yapma söylentileri de şimdilik son buldu. Gece yarısından itibaren geçerli olacak. Aynı zamanda indirim ile benzin fiyatı motorinden ucuz olacak. Motorin cephesinde ise bir indirim söz konusu değil.

Bu hafta yapılan indirimler ile benzinin litre fiyatında toplam  1,11 lira indirim gerçekleşti. Böylece Ankara’da ortalama 6,13 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,62 lira oluyor. Benzinin litresi İstanbul’da 6,04’dan 5,53 liraya, İzmir’de ise 6,14 liradan 5,63 liraya kadar düşecek.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu