Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Yeni Audi A3, üretiminde PET şişe kullanıyor
Alman üreticinin en beğenilen modellerinden biri olan Yeni Audi A3, dördüncü neslinin koltuk döşemelerinde, geri dönüştürülmüş PET şişelerinden elde edilen materyal kullanılıyor.

Geri dönüştürülmüş PET şişeleri kullanan moda, mücevher, tekstil sektörlerineud, otomotiv sektörü de katıldı. Yeni Audi A3,  geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilen koltuk döşemelerini sunmaya başladı.Kurumsal değerlerinin başında sürdürülebilirlik gelen Audi, bu yaklaşımı üretim süreçlerinin, enerji kaynaklarının yanında, hammadde seçiminde de uyguluyor. Audi’nin en beğenilen modellerinden Audi A3’ün koltuk döşemeleri yüzde 83’ü PET şişelerin geri dönüşümünden elde edilen materyallerden oluşuyor. Yenilikçi materyal, geleneksel tekstil ile görünüm, dokunma hissi ve konfor olarak kalite standartlarına sahip.

Audi üretim sürecinde, bir otomobilin koltuk döşemeleri için 1,5 litrelik 45 PET şişeden elde edilmiş geri dönüşüm materyali yeterli oluyor. Zemin döşemeleri için ise 62 PET şişe yeterli… İç mekândaki yalıtım malzemeleri, şok emiciler, bagaj zemini döşemeleri gibi yerlerde de geri dönüşümden elde edilen materyaller kullanılıyor.

Audi’de koltuk döşemeleri malzemeleri sorumlusu Ute Grönheim, şöyle konuşuyor; “Şu anda koltuk döşemelerimiz ne yazık ki yüzde 100 geri dönüşüm malzemesinden oluşmuyor. Ancak bu oranı sürekli artırmaya gayret ediyoruz. Amacımız koltuk döşemelerimizi saf materyallerden oluşturmak böylece onların da geri dönüştürülmesi. Buna da çok uzak değiliz. Gelecekte tüm modellerimizin döşemeleri geri dönüştürülmüş materyallerden oluşacak” şeklinde konuştu. Anlayacağınız bütün üreticilerdn hem gelecek planları hem de çevre duyarlığı çerçevesinde böyle girişimler görmemiz mümkün.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Sahibinden satılık oricinal hakiki alman audisi temiz bixenon far deri koltuk sunroof hız sabitleyici koltuk ısıtma vs dolu dolu. 200bin teleye satılık.

    beğenmeyen gitsin pet şişe alsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu