Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Dördüncü nesil yeni Nissan X-Trail sonunda tanıtıldı!
ABD pazarında Rogue adı ile satılan Nissan X-Trail, 6 yıl sonra tamamen yenilerek karşımıza çıktı.

Yeni Nissan Juke modelinden izler taşıyan yeni Nissan X-Trail, yeni Mitsubishi Outlander’ın üretileceği, yeni platform ile karşımıza çıktı. Yeni Nissan X-Trail’ın ön tarafında baktığımızda Qashqai modelinden tanıdığımız büyük V-Motion ön ızgara ve bölünmüş far tasarımı bizleri karşılıyor. Ayrıca LED gündüz farları ve alt taraftaki dikey hava girişleri’de oldukça dikkat çekiyor. Köşeli fark tasarımı ile Juke modeline’de yeni Nissan X-Trail oldukça benziyor.

Nissan’nın yeni CMF-C/D platformu üzerine geliştirilen Nissan X-Trail, eski nesline göre 35 mm daha kısa ve 5 mm daha alçak bir gövde yapısı ile karşımıza çıkmış durumda. Nissan yeni X-Trail’in bu boyut değişimine rağmen daha geniş bir iç mekanının olduğunu da iddia ediyor.

Nissan X-Trail

Dördüncü nesil Nissan X-Trail’ın arka tarafına baktığımız da artık daha yumuşak hatlar ile karşımıza çıktığını ve daha sportif bir görünüm ile yeni stop lambaları ve spoyler dikkat çekiyor.

Arka taraftaki Nissan logosunun altında bulunan büyük harfler ile yazılmış Rogue (X-Trail) yazısı ve tamponun alt kısmında bulunan siyah plastik ve parlak gri difüzör fark ediliyor. Ayrıca Metalik tavan rayları da modelde bulunuyor.

Yeni Nissan X-Trail’ın iç mekanına baktığımızda ise daha lüks bir mekan bizleri karşılıyor. Malzeme kalitesi ve tasarım daha kaliteli premium bir hale getirilmiş. 8 inç boyutundaki bilgi-eğlence sistemi standart olarak geliyor istenirse opsiyon olarak sunulan yüksek çözünürlüklü 9 inç boyundaki bilgi-eğlence sistemi de satın alınabiliyor.

Nissan X-Trail

Yeni modelde dijital sürücü gösterge paneli ise 7 inç boyunda ve standart olarak geliyor. İstenirse bir üst pakette gelen 12.3 inçlik dijital sürücü gösterge paneli ve 10.8 inçlik renkli heap-up display ekranı ile model satın alınabiliyor.

Orta konsoldaki vites kolunun yerini ise elektronik bir vites almış bu sayede ise kablosuz şarj ünitesi, USB girişleri ve küçük saklama alanları yeni modelde bulunuyor. Yeni Nissan X-Trail modelinin daha bir çok güvenlik ve donanım sunduğunu da belirtelim.

Yeni Nissan X-Trail ilk olarak ABD pazarında 2.5 litrelik atmosferik bezinli motor ve CTV şanzıman ile satılacak. Avrupa pazarı ve ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacağı ve hangi teknik özellikleri olacağı henüz açıklanmadı.

Yeni Nissan X-Trail’ın ülkemizde Nissan Qashqai ile benzer özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor.

BMW E34 535i Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Görünüşünü hiç beğenmedim , Nissan Suvlarında estetik değil, Amerikan Pickuplarını andırıyo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu