FeaturedHaberler

Romanya başarısı; Karsan yeni satışını duyurdu
Romanya’nın Beclean kenti için düzenlenen elektrikli minibüs ihalesine katılan Karsan, Jest Electric modeli ile yarışı kazandı.

Türk üretici Karsan, yeni bir ihale başarısı ile karşımızda. Suceava şehrine 10 adet Jest Electric teslim etmek üzere uzlaşma sağlayan marka bu sefer de Baclean kenti için yeni bir elektrikli minibüs ihalesini kazandı. Yıl sonuna kadar 8 adet Jest Electric modeli daha kente hizmet vermek üzere üretilecek.

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Romanya pazarındaki genişleme çalışmalarımız dahilinde, ülkenin farklı kentlerinden istikrarlı olarak siparişler almaya ve toplu taşıma ihalelerini kazanmaya devam ediyoruz. Suceava’daki 10 araçlık ihaleyi almamıza paralel bir zaman dilimi içerisinde, Beclean ihalesini de kazanarak ülkedeki elektrikli araç pazar payımızı artırdık. Bu başarımızda; Karsan’ın son teknolojiyle donatılan çevreci aracı Jest Electric ve Karsan güvencesiyle alınan hizmetten duyulan memnuniyet rol oynuyor” diye konuştu.

Jest Electric, 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten bir motora sahip. Bu motorun da  BMW üretimi oluduğunu hatırlatmak gerek. Bununla beraber 44 ve 88 kWh bataryalar seçilebiliyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu