Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Ferrari Portofino yenilendi; Karşınızda Portofino M
İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari zaten oldukça iyi ve başarılı olan üstü açık spor otomobili Portofino’yu yeniledi ve daha da güçlendirdi.

Ferrari son zamanlarda bir çok modelini Maranello sokaklarında kamuflajlı bir halde test ediyordu. 2017 yılında tanıtılan Ferrari Portofino’yu makyaj operasyonundan geçiren Ferrari, modeli güncelledi ve Portofino’yu güçsüz bulanlar için biraz daha yüksek performanslı modeli Portofino M’i tanıttı. M harfinin anlamı ise Modificata kelimesinin kısaltmasından geliyor.

Tasarım olarak zaten oldukça etkileyici ve başarılı olan Ferrari’nin üstü açık spor otomobili Portofino, yeni ön tampon sayesinde artık çok daha agresif duruşa kavuşmuş. Arka tamponda ise bir kaç değişiklik yaparak egzoz çıkışlarının üst bölümü tampona biraz daha gömülü hale getirmiş. Ferrari Portofino’nun uzunluğu 4.594 mm, genişliği 1.938 mm yüksekliği ise 1.318 mm iken aks mesafesi ise 2.670 mm.

 

İç mekanında neredeyse hiçbir değişiklik sunmayan Portofino M’in bu bölümünde var olan asıl farklılığı Manettino’ya eklenen 5. seçenek olmuş. “Race” modu sayesinde araç artık daha da sportif biçimde kullanılabilecek.

Ferrari Portofino’da Roma’da kullanılan 600 beygir güç üreten 3.9 litrelik motor kullanılıyor. Çift turbo V8 motor  620 beygir güç ve 760 Nm tork üretiyor. 1.545 kg ağırlığa sahip üstü açık spor otomobil 8 ileri çift kavramalı şanzımanı ile 0-100 km/s hıza sadece 3.45 saniye de ulaşabiliyor. Ayrıca 200 km/s hıza ise  9.8 saniye çıkabilen modelin maksimum hızı ise 320 km/s’in üzerinde.

Yeni FORD PUMA Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu