Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Ford ve Volkswagen Türkiye’de ortak üretim yapacak mı?
Ford Motor Company ile Volkswagen AG’nin Türkiye’de ortak üretim yapacağı haberlerine ilişkin Ford Otosan’dan resmi bir açıklama geldi.

İki dev şirketin ortak ticari araç üretiminin Kocaeli, Türkiye’de yapılacağı konusunda bir dizi haber yayınlanmıştı. Hatta bazı haber organları bu durumun kesinleştiğini bile söyledi. Ancak Ford cephesinden gelen açıklamaya göre görüşmeler devam etmekte ve alınan bir karar yok.

Ford Otosan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Ford Otosan, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak ve otomotiv sektöründeki gelişmelere öncülük etmek konusunda her zaman olduğu gibi bugün de çalışmalarını sürdürmektedir.

Global Ford Motor Company ve Volkswagen AG arasında 2018 yılından bu yana devam eden iş birliği planları kapsamında 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halen devam ettiği bilinmektedir. Aynı zamanda, söz konusu yatırım projesi hakkında Şirketimiz ile Ford Motor Company arasında da görüşmeler devam etmekte olup, henüz konuya ilişkin olarak somut bir karar alınmamıştır.

Bu kapsamda haberde yatırım hakkında yer verilen detay bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır. Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili Yönetim Kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.”

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Eto bitmiş

    Eto bitmiş .

    Pardon fabrika bitmiş , yani gelecekmiş .

    Kocaelide yerel basın sürekli bunu yazıyor , güçlü kaynaklara dayandırıyorlar .

    Başiskele ilçesinde gayrimenkul fiyatları şimdiden artmaya başladı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu