FeaturedHaberlerOtomobil Sporları

Türkiye’de geliştirilen Fiat Egea ralli otomobilinden başarı
Fiat Motor Sporları, asfalt etaplarıyla dikkat çeken ve FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil olan ESOK Rally ile parkurlardaki yerini aldı.

Lansmanının yapıldığı günden bu yana “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” olan Fiat Egea, ralli parkurlarında da iddiasını sürdürüyor. Tofaş çatısı altındaki Fiat Motor Sporları, Egea ile ESOK Rally ile parkurlardaki yerini aldı. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil ESOK Rally’nin ilk gününde Fatih Kara ve Bilge Ayan ikilisi, toplam 4 etabı iki çeker kategorisinde birincilikle tamamladı. 

Sezona, Tofaş Ar-Ge’de bir önceki Egea ralli otomobilinin çatısında geliştirilen Egea Hatchback ile yarışarak başarılı bir şekilde başlayan fabrika takımı, yıl boyunca sürekli geliştirilerek yoluna devam edecek olan Fiat Egea ile 29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Yeşil Bursa Rallisi ile yoluna devam edecek.  

FIA Avrupa Ralli Kupası haricinde, Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Şevki Gökerman Ralli Kupası‘na da puan verecek olan ESOK Rally’nin  ikinci günü, yarın koşulacak 6 özel etabın ardından 15.45’den itibaren Espark önündeki finiş seremonisi ve ödül töreni ile tamamlanacak. 

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu