FeaturedHaberler

Maserati MC20’ye,“Yılın Ürün Tasarımı” Ödülü
Maserati’nin yeni nesil süper spor otomobili MC20, Avrupa Ürün Tasarım Ödülü kapsamında ödüle layık görüldü.

Maserati MC20, uluslararası ürün tasarımcılarının çalışmalarını değerlendirmek amacıyla kurulan Avrupa Ürün Tasarım Ödülü Organizasyonu (The European Product Design Award) tarafından ödüllendirildi. Markanın yeni nesil süper spor otomobili; dünya genelinden binlerce heyecan verici tasarım ve yenilikçi ürün arasında jüri tarafından üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.  

 MC20, tasarım, geliştirme ve üretimi Maserati tarafından gerçekleştirilen ve Formula 1 motorlarından türetilen 630 HP gücündeki V6 Nettuno motoru ile 0’dan 100 km/s’ye 2,88 saniyede hızlanma ve 326 km/s’nin üzerinde maksimum hıza ulaşıyor. 

Modena’da üretilen “yüzde yüz İtalyan” MC20 sadece güzel bir tasarım sunmakla kalmıyor, aynı zamanda fonksiyonellik ve işlevsellik çözümlerini bünyesinde barındırıyor. Maserati MC20, hız- performans, rafine aerodinami ve onu benzersiz kılan kusursuz çizgilere sahip bir otomobil olarak da benzerlerinden ayrılıyor.   

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ödül veren yapı; tamamen parayla satın alınan satılık bir organizasyon ürünüdür. Burada birinci olan ödüllü arabanın haberinin olması normalde otopark gibi bir yere haber olsun diye atılması yanlış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu