Haberler

Meydan okudu!
Geçtiğimiz ay yapılan tanıtımıyla gün yüzüne çıkan yeni 308 GTi’ın tasarımını, sürüşünü ve motor sesini anlatan birkaç video yayımlandı. 250 ve 270 beygir güç çıkışlarıyla karşımızda olacak 308 GTi bu gücü sadece 1.6 litrelik turbo beslemeli bir motordan alıyor. Ayrıca sadece manuel şanzımanla satılması da onu farklı kılan birkaç detaydan biri.

1.6 THP ünite 330 Nm tork üretirken bu yüksek sıkıştırmaya rağmen homojenik bir performans sergilemekte.  270 beygirlik versiyonda 18 inçlik jantlarla donanacak 308 GTi ayrıca sınırlı kaymalı diferensiyal ile keyifli sürüş anları yaşatacak.

Evinde, Fransa’da 37.200 Euroluk başlangıç fiyatıyla alıcı arayan GTi istenirse 1800 Euroluk farkla çift renkli siyah-kırmızı olarak da alınabilecek.

Bahsettiğimiz videolar:

 

Etiketler

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

7 Yorum

    1. Hayır, Peugeot ve BMW’nin ortak geliştirdiği 4 silindirli Prince motor bloğunun bir varyasyonu. 208 GTi’da da gördüğümüz aynı motor esasen ama daha yüksek performans almak için silindir kapakları ve diğer parçaların değişimiyle bu yüksek güç çıkışı alındı. 208 GTi’daki motor kodu: EP6CDTX

  1. Yahu İnsan hiç olmazsa bir otomatik kombinasyonu sunar…
    EAT6 KOY İŞTE BUNA EGZOZDA NE GÜZEL PATLAMALAR FALAN OLUR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı