FeaturedHaberler

Ken Block için üretildi; Karşınızda Audi S1 Hoonitron
Audi, Bulutlara Doğru Yarış etkinliğinde, efsanevi Audi Sport quattro S1 modelini tekrar hatırlatıyor. Karşınızda Audi S1 Hoonitron.

Amerikalı drift pilotu Ken Block için özel olarak geliştirilen quattro Hoonitron, türünün tek örneği ve tamamen elektrikli bir otomobil. Block’un bu araçla çekeceği özel video da önümüzdeki birkaç ay içinde yayınlanacak.

Audi’nin ralli otomobillerine küçük yaşlardan bu yana tutkun olduğunu söyleyen Ken Block “S1 Hoonitron, Audi’nin 1980’lerde zaten ünlü olduğu birçok şeyi bir araya getiriyor. Örneğin, otomobilin muhteşem aerodinamiği şimdi tamamen modern bir forma çevrildi. Audi tasarımcılarının geçmişten aldıkları ilhamla otomobilin teknolojisini ve görünümünü benzersiz bir şekilde bugüne aktarmaları bence harika.” şeklinde konuştu.

İki elektrikli motor, dört tekerlekten çekiş, bol miktarda güç, bir karbon fiber şasi ve motor sporlarının en üst yönetim organı FIA tarafından belirlenmiş güvenlik standartları S1 Hoonitron’u çok kısa şekilde ifade ediyor. Aracı ilk olarak Kasım ayında kullanan Ken Block, “Audi bana aracı Almanya’da birkaç günlüğüne test etme fırsatı verdi. İçten yanmalı motorlara ve şanzımanlara sahip çok çeşitli otomobillere aşinayım. Ancak burada öğreneceğim birçok yeni şey vardı. Durur pozisyondan 150 km/s hıza ulaşıp, sadece sağ ayağımı kullanarak dönüş yapmak benim için tamamen yeni bir deneyim. Kısa sürede birbirimize alıştık. Olağanüstü takım çalışması için tüm Audi Sport ekibine de teşekkür ederim.” dedi.

Audi’deki herkes bunu bekliyor

Projenin Audi’deki herkes tarafından sabırsızlıkla beklenen bir gelecek hikayesi olduğunu söyleyen Marc Lichte “Ken Block ile dünya çapında milyonlarca insanın izleyeceği bir video için bir, araç geliştirdiğimizi bilmek, ekibimize ek motivasyon sağladı. Bu yeni ilham kaynağı, günlük çalışmalarımız için de son derece önemli. Bu otomobilin geliştirilmesi, bizi gelecekteki projelere daha da açık ve ilerici bir zihniyetle yaklaşmaya teşvik edecek.” dedi.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu