Dikkat ÇekenlerFeatured

Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler
Seyahatinizde ,yurtiçi veya yurtdışı fark etmeksizin, bir araca sahip olmak size birçok avantajı beraberinde getiriyor. Bir şehri toplu taşıma saatlerine veya rotasına bağlı kalmadan keşfetmek, popüler mekanların dışında bir keşif yapmanıza imkan sağlayabilir.

 

Araç kiralama hizmeti, bulunduğunuz şehirde dilediğiniz zaman diliminde seyahatinizin daha da kolaylaşmasına imkan sağlıyor. Araç kiralama hizmeti için sahip olmanız gereken bazı belgeler bulunuyor. Bu belgelerle güvenli bir şekilde aracınızı kiralayabilirsiniz.

1.   Nüfus Cüzdanı Pasaport ve Ehliyet

Araç kiralama işleminde size ait bilgilerin bulunduğu ve araç sürmenize engel olmadığını kanıtlayan önemli belgeler pasaport, nüfus cüzdanı ve ehliyettir. Yurtiçi araç kiralamalarda nüfus cüzdanı ve ehliyet yeterli görülüyor. Ancak ehliyet ve nüfus cüzdanınızın güncel olduğundan emin olmanız gerekiyor. Yurtdışı araç kiralama işlemlerinde ise pasaport ve ehliyetiniz ilgili araç kiralama firması tarafından talep edilebilir.

2.   Kredi Kartı

Araç kiralama işlemlerinde nakit yerine kredi kartı kullanılıyor. Araç kiralama işlemlerinde yeterli limiti olan bir kredi kartı ile aracınızı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Kredi kartınız araç kiralama sırasında internet alışverişine açık olmalıdır. Ayrıca firmaya karşı değişkenlik gösteren provizyon ücreti için de yeterli bir limite sahip olmalıdır.

 

3.   Findeks Raporu

Araç kiralama için yeterli bir kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Araç kiralama firmaları farklı findeks notuna bağlı olarak kiralama işlemini gerçekleştiriyor.Findeks notu araç kiralama sırasında birkaç dakika içinde internetten kolaylıkla alınabiliyor. Findeks raporuna bağlı olarak aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracın modeline ve firmanın türüne bağlı olarak farklı findeks notu değeri araç kiralama açısından belirleyici olabilir.

 

4.   Kurumsal Araç Kiralamada Gerekli Belgeler

Eğer bir şirket adına araç kiralama işlemi gerçekleştiriyorsanız belgeler bireysel kiralamaya göre farklılık gösteriyor. Kurumsal araç kiralamada istenilen belgeler araç kiralama firmasına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor.  Kurumsal araç kiralamada şirket bilgilerini içeren belgeler araç kiralama firmaları tarafından sıklıkla tercih edilen bilgiler arasında yer alıyor. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 

  • Güncel vergi levhası
  • Ticari Sicil Gazetesi
  • Oda kaydı( firmaya bağlı olarak)
  • Yıllık bilanço tablosu
  • Aracı kiralayan kişinin kimlik bilgileri

 

Siz de yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerinizde Obilet’in araç kiralama hizmetini tercih ederek daha özgür bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

sinan

1986 doğumluyum, makine mühendisiyim. Körfez olsun İstanbul Park olsun her fırsatta pist günlerine katılmaya çalışıyorum. Bir nevi 'track junky'im :) 2010-2013 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda sınıf 3 klasmanında co-pilotluk yaptım. Prokart şampiyonasında yarıştım. Motoru olan her şeye ilgi duyuyorum. Ayrıca gerçek bir Alfa Romeo ve OTOPARK tutkunuyum!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu