HABER Skoda Octavia RS 245 Cenevre'de boy gösteriyor

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Skoda, son yıllarda WRC-2 klasmanında iddialı işler yapsa da geçmişte Octavia ile sporun en üst klasmanında yer almıştı. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda boy gösteren Skoda Octavia RS 245 ise markanın motor sporları alanındaki geçmişinin birikimi olarak karşımıza çıkıyor.

En hızlı Skoda Octavia versiyonu: RS 245!

İlk olarak Şubat’ta örtüsünü indiren RS 245, markanın ürettiği en hızlı Octavia modeli. 2.0 litrelik 245 beygir TSI motora sahip olan Octavia RS 245, 0’dan 100 kilometreye sadece 6.6 saniyede ulaşıyor. Bu değer iddialı bir otomobil için fazla görünebilir, fakat 4300 devirde 370 Nm torka ulaşması Octavia’nın kalkışlarda ne kadar güçlü olduğunun küçük bir göstergesi.

Aktarma tarafında 7 ileri çift kavrama DSG şanzımanın tercih edildiği Octavia RS 245, eğer istenirse klasik 6 ileri manuel şanzıman ile de alınabiliyor. Otomatik şanzımanda sunulan vites kulakçıkları sürücüye ralli zevki yaşatırken, limitli kaymalı diferansiyel ise sürüş zevkini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Tasarım tarafında radikal bir fark yok

Performanslı Octavia’nın içine ve dışına bakıldığında esasen çok radikal bir yeniliğin olmadığını görüyoruz. Piano black ön ızgara, LED far-stop grubu, çift egzoz çıkışı, RS logoları ve 19 inç’lik özel jantlar aracın dış mekanında dikkat çeken detaylar.

İç mekandaki yenilikler ise dışta olduğu gibi iyileştirmenin ötesine geçmemiş. Pek çok yerde gördüğümüz kırmızı dikişler fazlasıyla kullanılırken; Alcantara RS spor koltuklar ve LED ambiyans aydınlatmaları aracın sportif yanını fazlasıyla ortaya koyuyor. 9.2 inçlik multimedya sistemi, adaptif hız sabitleyici ve acil frenleme sistemi gibi özellikler ise aracın teknolojik yönlerini sergiliyor.

1 arasında 14

Read the whole post here.

Son düzenleme:

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Göze hoş gelmeyen bir tasarımı var. Eski Octavia daha güzeldi yeni Octavia RS'in ön görünümü bana çift parçalı Mercedes'leri hatırlattı. Ama onlar Mercedes her ne olursa olsun onların yıldızı yeter ama sen Skoda'sın. Yeni Octavia RS bu far tasarımı hiç yakışmamış

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bir önceki kasası çok iyiydi bence tasarım olarak ama bu önden olmamış ya, tekrar söylüyorum. Ama gözüm de alışmaya başladı hafif hafif.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Böyle yapamıyorsa spor sedan olamaz gözümde.Ama güzel araba para olsa alırım.
16179672_1235491463171612_1375557523378298081_o.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım