HABER Tesla'da yüzler gülüyor

TimucinColakel

Taklacı Güvercin
25 Şub 2017
34
55
335
istanbul
Tesla beklenenden fazlasını kazandı

CEO Elon Musk heyecanla beklenen Tesla Model 3‘ün tanıtım kampanyaları ve hazırlıklar için hisse senetlerini satışa çıkaracaklarını ve bu hamleyle 1 milyar dolar civarında kazanç elde etmeyi beklediklerini açıklamıştı.

350 milyon dolar değerinde 1,3 milyon hisse ile 850 milyon dolar değerinde tahvil satışından toplam 1,2 milyar dolar gelir elde eden Tesla, Elon Musk’ın tahmininden %20 daha fazla bir kazanç sağlamış oldu.

Kazancın açıklanmasının ardından şirket hisseleri %0,3 değer kazanarak 262,71 dolar seviyelerine yükseldi.

350 milyon dolar karşılığı satılan 1,3 milyon hisse şirketin toplam hisselerinin yaklaşık %0,8’ini temsil ediyor.

Son hisse satışlarında 25 milyon dolar değerinde 95.420 hisse daha alan Musk şirketin en büyük hissedarı olarak toplam hisselerin %21’ini elinde bulunduruyor.

Gelecek şimdi! Model 3 için mutlu son

Merakla beklenen ve bu sıralar artık sokak testlerinde de yüzünü gösteren Tesla Model 3’ün baz satış fiyatı 35.000 dolar olacak.

Bu fiyat bandında Model 3‘ün, elektrikli otomobil piyasasına oldukça iddialı giriş yapacağı aşikar. Öyle ki sıradan elektrikli otomobiller bile genellikle 30.000 dolar civarında fiyatlandırılıyor.

Elektrikli otomobil piyasasında rekabet kızışacak
Tesla Model 3 ilk tanıtıldığı günden bu yana 325.000’in üzerinde ön sipariş aldı.

Kaliforniya’da test sürüşlerine devam edilen prototipler aslında otomobilin üretim aşamasına ulaştığını gösterir nitelikteydi.

Şirketin planları arasında Temmuz ayında üretime geçilmesi ve yılın 4. çeyreğinde teslimatlara başlanmasıyla otomobilin satışa sunulması da var.

Firma elindeki üretim kapasitesiyle haftada 5.000 otomobil üretmeyi planlıyor.

On parmağında on marifet

Tesla’nın üstün tasarım anlayışıyla Model 3, iç mekanda 15 inçlik dev dokunmatik ekranı ve bagaja kadar devam eden cam tavanıyla tekrar tekrar bakmak isteyeceğiniz bir otomobil.

Her koşulda kendini kanıtlayan otopilotu da göz önünde bulundurulduğunda diğer elektrikli otomobiller arasından tercih edilmesi için yeterli sebebe sahip oluyoruz.

Ancak Model 3’ün maharetleri bunlarla sınırlı değil.

Tam şarjla 215 mil (346 km) menzile sahip otomobil süper-şarj özelliğiyle kısa sürede yola çıkmaya hazır hale gelecek.

50.000 dolar altı elektrikli otomobiller için menzil tablosu
Aerodinamik açıdan da iddialı olan Model 3 için hava direnç katsayısı sadece 0,21 Cd.

Arkadan itişli otomobil için 4 tekerden çekiş opsiyonu da mevcut olacak.

6 saniyeden daha kısa bir sürede 100 km/saat hıza ulaşabilecek Model 3 için Tesla 5 yıldızlı güvenlik anlayışını taahhüt ediyor.

Tesla Model 3 Galeri
1 arasında 9

Model 3 Ön

Model 3 Arka

Model 3 Ön

Model 3 Arka

Model 3 Arka Cam Detay

Model 3, 15" dev ekran

Model 3 iç görünüm

Model 3 Ön

Model 3 Cam tavan

Read the whole post here.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Burda Bolt hakkındaki gelişmeyi yazmak isterim... Malumunuz, Kuzey korede Elektrikli araç kongresi var. Chevrolet Bolt bu kongreye katıldı. Gm yetkilileri Bjorn Nyland tarafından yeni Bolt test etmesini istendi. Oda kabul ederek bu testi katıldı. Bjorn Nyland yeni chevrolet Bolt ile Jeju adasında 470 km menzile ulaştı. Gm yetkilileri durumdan çok memnunlar. Teorik menzilin tam 30 km üstünde bir yol kat edilmiş oldu.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
sanırım model 3 ü Türkler test ediyor eller kollar camdan dışarı sarkıyor :D

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Tesla'nn bu başarısı asla tesadüf değildir. Tesla dünyanın önde gelen markalarından biridir. Bir tekim Alman premium markalarının hedefleri de Tesla'yı geçmeyi hedefliyorlar ama bu iş o kadar kolay değil bir tekim zor. Audi(VW), BMW, Mercedes gibi premium markaların Tesla'yı geçmesi için daha çok çalışması gerekiyor

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Geçen bir arabanın içi için yorum yaparken tablet koyulmuş gibi diyordum, bunda dizüstü bilgisayar monte etmişler.
Kaliteli, iyi olması güzel, şık olduğu anlamına gelmez. Bence ekranın konumlandırılması çirkin. Buna emanet ekran demek diğerlerine hakaret olur, dizüstü bilgisayarı oraya tutturmuşlar gibi. Amerikan polis araçları gibi.

ford-taurus-police-car-autotribute.jpg

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Ben ortadaki plazmayı sevdim ama tesla bi türlü boyayı tutturamıyor

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
3D yazıcısı olan var mı o ekran için kılıf yapmaya başlayalım. Arkasında Otopark.com yazsın. 30 liradan verir sürümden kazanırız.

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Tesla'da yüzlerin gülmesi gayet normal. Tesla dünya çapında çok başarılı olan bir marka. Gelelim asıl konuya Tesla'nın ekranı Mercedes'in ekranından bence daha şık duruyor. Öyle ki Mercedes'lerdeki ekranlar emanet gibi duruyor. Tek zafı var oda ekran çok büyük onu birazcık daha küçültebilirlermiş. Küçüğü araca daha şık dururmuş

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım