HABER Bir milyonuncu Porsche 911 banttan indi!

turkischer

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
88
65
1,010
İstanbul
Porsche denildiğinde bir çoğumuzun aklına ilk gelen otomobil olan Porsche 911, bir milyon adetlik üretim rakamına ulaştı.

Porsche 911, 54 yıldan beri

Porsche’ye göre, üretimine başlandıktan 54 yıl sonra bir milyonuncu üretim adedine ulaşan 911’lerden 70%’i sürüşe hazır şekilde hayatta. Birkaç yıl önce, 911 modeli 50 yaşına girdiğinde, Porsche üretilen bütün 911’lerin üçte ikisinin yollarda ve yolda bırakmayacak durumda olduğunu açıklamıştı. 911, 2016 yılında tüm dünyada 32.365 adet sattı.

Motor sporlarında gözde

Porsche’nin motor sporlarındaki 30.000 zaferinin yarısından fazlasını Porsche müzesine getiren otomobil olan 911, bir milyonuncu model ile dünya genelinde yapılacak aktivitelerle onure edilecek. Kazanılan zaferlere ait madalyalar ve kupalar camekanlarda sergilenmeye devam ederken, bir milyonuncu 911 dünya turuna çıkacak. Porsche AG tarafından düzenlenecek bu tur ile bütün dünyayı gezecek olan 911, ünlü İskoç Yaylaları’nı, efsanevi Nürburgring’i ve ABD ile Çin’in karayollarının çoğunluğunu fethedecek.

Bir milyonuncu 911, 54 sene önce üretilen ilk Porsche 911’in rengi olan Irish Green (İrlanda Yeşili) rengine sahip. Bu renk göndermesiyle, ilk 911 de onure edilmiş oldu.

Bir Milyonuncu Porsche 911
1 arasında 14

Read the whole post here.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
1 milyoncu kez üretime ulaşan bir modelin ,spor araç olması ne kadar sevindirici.:DŞu son çıkan SUV haberleri yada Lancer'in banttan inmesi Eclipse isminin bir SUV da kullanılmasından sonra bu haber ilaç gibi oldu.:)Derleyen arkadaşa teşekkürler.Bu araba buram buram koleksiyon değeri kokuyor ama benden demesi.:cool:..Rengi ve koltukları çok hoşuma gitti ama bu çıkan bi milyonuncu opsiyon(ya da tercih) daha çok 60'lı yaşlarındaki(zengin) 911 hayranlarını hedef almış.Yüz milyoncu kez de üretseler milyarlarca insan onu süremeyecek sanırsam.:(Neyse 3-5 yolda görsek yeter...Tamamen kaybolmasında:rolleyes:Edit: Manuel olması büyük incelik ahşap detay koyu yeşil renk bayıldım yahu dünyayı dolaşmak için adam arıyorlarsa beni bir çaldırıp kapasınlar ben ararım onlara çok yazmasın zaten benzin parası da verecekler felan...

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
1 milyoncu kez üretime ulaşan bir modelin ,spor araç olması ne kadar sevindirici.:DŞu son çıkan SUV haberleri yada Lancer'in banttan inmesi Eclipse isminin bir SUV da kullanılmasından sonra bu haber ilaç gibi oldu.:)Derleyen arkadaşa teşekkürler.Bu araba buram buram koleksiyon değeri kokuyor ama benden demesi.:cool:..Rengi ve koltukları çok hoşuma gitti ama bu çıkan bi milyonuncu opsiyon(ya da tercih) daha çok 60'lı yaşlarındaki(zengin) 911 hayranlarını hedef almış.Yüz milyoncu kez de üretseler milyarlarca insan onu süremeyecek sanırsam.:(Neyse 3-5 yolda görsek yeter...Tamamen kaybolmasında:rolleyes:Edit: Manuel olması büyük incelik ahşap detay koyu yeşil renk bayıldım yahu dünyayı dolaşmak için adam arıyorlarsa beni bir çaldırıp kapasınlar ben ararım onlara çok yazmasın zaten benzin parası da verecekler felan...
Araba Porsche'nin kendisinin satılık değilmiş :D:D:D.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Rengi beni benden aldı Golf'ü bu renge boyayacam

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım