HABER Hyundai'nin yeni crossover modeli Kona tanıtıldı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Hyundai’nin yeni crossover modeli Kona, online ortamda düzenlenen lansman ile tanıtıldı. Segmentindeki güçlü rakiplerine gözdağı veren Koreli modelin özellikleri haberimizde!

Hyundai Kona, güçlü rakiplerini alt edebilecek mi?

Hyundai Kona, markanın B-SUV segmentindeki ilk temsilcisi olmasının yanı sıra yeni tasarım yüzünü de uygulayan ilk model. Nissan Juke, Citroen C4 Cactus ve Toyota C-HR gibi rakiplerine önemli bir alternatif olan otomobil garip tasarımıyla ilgi çekiyor.

Ön yüzünde çift parçalı far düzeni kullanan Kona’nın üst aydınlatması sinyallere ayrılırken, alt aydınlatmalarda ise farlar bulunuyor. Arka kısmında stop grubu çekik formda bulunan aracın pek çok yerinde bulunan gövde rengi kaplama ise sert yüzünü ortaya koyuyor. Bunun dışında siyah tavan uygulaması, ortaya doğru konumlandırılan sis farları ve alta doğru uzatılan altıgen panjur dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor.

Otomobil, segmentinin en geniş iç hacmi iddiasında!

İç mekana geçtiğimizde ise Koreli markanın nispeten genç bir tasarım dili kullandığını görüyoruz. Yeni i30’un dizaynına benzeyen konsolda yeni havalandırma delikleri ve yeşil tondaki detaylar dikkat çekiyor. Ayrıca Hyundai, iç mekan genişliği konusunda sınıfında en alçak yükleme eşiği ve en geniş bagaj hacmine sahip olduğunu iddia ediyor.

Teknoloji tarafında donanım paketine göre 5, 7 ya da 8 inçlik multimedya sistemi sunan otomobil, ayrıca head-up display donanımını da standart olarak sunacak. Güvenlik tarafında da kör nokta uyarısı, çarpışma uyarı sistemi, sürücü tehlike uyarısı ve şerit takip asistanı gibi özellikler kullanıcılarını bekliyor olacak.

Hyundai Kona, kaputunun altında 3 ayrı motor seçeneği sunuyor. Avrupa’da 1.0 litre hacminde, 118 beygir güç üreten üç silindir benzinli motor seçeneğine 1.6 litrelik dizel bir motor eşlik edecek. Amerika’da ise yalnızca 175 beygir gücündeki 1.6 litrelik turbo benzinli motor seçeneği bulunacak. Bu motorun aynı zamanda Avrupa’da da satışa sunulacağını belirtelim.

6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavrama şanzıman seçeneklerine sahip olan Hyundai Kona’da dört tekerden çekiş opsiyonel olarak sunulacak. Ekim ayında satışa sunulması planlanan otomobilin fiyatı konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı.

1 arasında 10

Read the whole post here.

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Güzel bir araba olmuş ama önü C4 Cactüs'e arkası da Mazda CX3'e benziyor. Ön üstteki farı da bir modele benzettim sanırım Acura'nındı.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Günümüz otomotiv camiasında bence her modelde başka modellerden izler bulmak normal bir hal aldı. Bu araç bana Jeep Cherokee'yi anımsattı.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yalnız içi çok sade. Bir de İ20 Active diye bir model vardı ne oldu ona?
büyümüş

eccük değişmiş eccük kona diye sürmüşler sanırım

şaka maka harbiden çok sıkılıyorum şöyle ondan bunan alıntı çalıntı gibi duran arabaları görünce

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Başıma birşey gelmeyecekse ben bu aracı beğendim ya :rolleyes:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,206
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Başıma birşey gelmeyecekse ben bu aracı beğendim ya :rolleyes:
motoring-graphics-2_842469a.jpg

Bunu beğenirken gelmemiş abi:) devaaam

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Detaylar güzel. Genel hatlar özgün olsa bu detaylarla çok iyi olabilirdi. İç mekan facia, dışa göre tabi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım