KAPALI MK3 Mondeo Nasıldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oguzhan_Toretto

Profesör
22 Eyl 2016
55
112
1,060
Merhaba Arkadaşlar,
MK3 Mondeo hakkında fikirleriniz nelerdir. Kronik sorunları çok mudur? İkinci el iki tane Fusion kullandık zamanında, sanırım bize en çok dert çıkaran arabalardı. Ayrıca 2008e kadar olan Focuslar'ın da bol bol arıza çıkardığını çevremden görüyorum. Bu yüzden Mondeo'ya da biraz önyargıyla yaklaşıyorum ama bu fiyata sanırım daha kaliteli araba yok. Aklım kaydı gibi bu arabaya fakat kafamda deli sorular. https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ord-mondeo-2006-trafik-cikis-454357351/detay/

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Sebep? Hata payları çok mu yüksek?
2 defa alıcılar götürdü benim arabayı, birinde yağ kaçırıyormuş keçeden motor bitik dedileri birinde abs' mi bozdular, dynoda fabrşka verisi 89 bg olan arabam 90 bg verdi adamlar motor bitik yazdılar rapora net söylüyorum piyasadaki expertiz merkezleirnin %10 nu doğru düzgün işini yapıyor, ondan expertiz merkezine sokacağıma satmam daha iyi diyorum bak gene aklıma geldi delirdim, yaşadıklarımı tamamen yazsam sende delirirsin abi

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
2 defa alıcılar götürdü benim arabayı, birinde yağ kaçırıyormuş keçeden motor bitik dedileri birinde abs' mi bozdular, dynoda fabrşka verisi 89 bg olan arabam 90 bg verdi adamlar motor bitik yazdılar rapora net söylüyorum piyasadaki expertiz merkezleirnin %10 nu doğru düzgün işini yapıyor, ondan expertiz merkezine sokacağıma satmam daha iyi diyorum bak gene aklıma geldi delirdim, yaşadıklarımı tamamen yazsam sende delirirsin abi
Otomobilden anlamayan adamların elinde bu işer çok ayağa düştü yalan yanlış eksik her türlü gereksiz bilgi bu adamlarda geçen sene bi tanıdığa sıfır tiguan aldık Araba 1 ay garajda yattı 250-300 km gibi bi km de satılmaya karar verildi falan adettendir almaya gelen adam ekspertize sokalım falan filan bi gittik bi yer ön kaput boyalı çıktı biz bi hızla doğuşa adamlar arabanın orjinal olduğunu boya olmadığını söyledi işini iyi bilen boyacı bi kaç ustaya gittik onlarda boyanın orjinal olduğunu söyledi yani bu bi bok bilmeyen ellerinde Prof bile olmayan araç gereçlerle ve usta sayılmayan amatör adamlarla iş yaptıklarını sanıyorlar

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Otomobilden anlamayan adamların elinde bu işer çok ayağa düştü yalan yanlış eksik her türlü gereksiz bilgi bu adamlarda geçen sene bi tanıdığa sıfır tiguan aldık Araba 1 ay garajda yattı 250-300 km gibi bi km de satılmaya karar verildi falan adettendir almaya gelen adam ekspertize sokalım falan filan bi gittik bi yer ön kaput boyalı çıktı biz bi hızla doğuşa adamlar arabanın orjinal olduğunu boya olmadığını söyledi işini iyi bilen boyacı bi kaç ustaya gittik onlarda boyanın orjinal olduğunu söyledi yani bu bi bok bilmeyen ellerinde Prof bile olmayan araç gereçlerle ve usta sayılmayan amatör adamlarla iş yaptıklarını sanıyorlar
ya adam plastik tampona boya ölçüm cihazını tuttu ya ötesi varmı ?

Gokberk

Profesör
18 May 2017
88
155
1,060
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Araç sahibinin, arabayı sanayideki ustamıza götürme talebimizi "arabayı kıpırdatmam yerinden" diyerek reddetmesiyle araçtan vazgeçtik. 30k'ya kadar düz vites araç tekliflerinize açığım. Dizel ve İzmir'de olması benim için daha öncelikli.
Kolay gelsin işin çok zor, bende 2 aydır bu bütçede birşeyler bakıyorum ama aradığımı bulamadım. Benmi 'ölücülük' yapıyorum milletmi anlamadım kimi arasam 'tofaş şu kadar para buda bu kadar olsun' yada 'tofas fiyatına satıyorum zaten' gibi cevaplar alıyorum şu tofaş piyasadan kalksada ikinci el ucuzlasa 30bin liraya 200.bin kilometreyi devirmiş linea almak zorunda kalmasak.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Ben de severim mondeo ları.. 2004-2006 arası modelleri gayet güzeldir.. Ben de aracımı almadan önce incelediğim bir modeldi.. O zamanlar mondeo çok sık kullanılan makam araçlarındandı, siyah trend donanım, sunrooflu denk gelmişti bir tane 2.0 TDCI ama 334 bin km idi. Aya gitmiş, dönüyordu yani :D fakat göstermiştik, o zamanlarki bursa belediye başkanının aracıydı.. Turbosu patlak idi, üfürme başlamıştı..Her zaman makam aracı, doktor aracı Vs olduğuna kanmayın bence.. Yukarıda temas edilmiş, fiyatına göre piyasanın en iyi aracı diye, ben öyle düşünmüyorum.. O fiyata aşağı yukarı aynı modellerde audi a4, jaguar x type, vectra c, bakabilirsiniz..

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,444
4,970
kocaeli
Tüm çabam Linea almamak üzerine zaten :) @Gokberk
Dediğiniz araçlar Vectra hariç Mondeoya göre bir tık daha pahalı oluyor. Otomatik araç ikinci elde bu kadar eski model olduktan sonra düşnmüyorum. Opellerde de çok elektronik arıza çıktığını duydum, bi midem bulandı @Atilgan
Hocam simaniz tanıdık geliyor , İtalyan camiasiyla bir yakınlığıniz var mı ?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Tüm çabam Linea almamak üzerine zaten :) @Gokberk
Dediğiniz araçlar Vectra hariç Mondeoya göre bir tık daha pahalı oluyor. Otomatik araç ikinci elde bu kadar eski model olduktan sonra düşnmüyorum. Opellerde de çok elektronik arıza çıktığını duydum, bi midem bulandı @Atilgan

Daha görmeden binmeden midem bulandı falan :D Olabilir, fordlara da ömür boyu garanti verilmiyor..Kaldı ki mondeo sınıfının en iyisi değil, hiçbir zaman da olamadı :D ki hangi model ya da marka sınıfının en iyisi?Yok öyle bir şey...

Son düzenleme:

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
@Atilgan Bu adamı tekrardan aramam artık ben. Yerinden kımıldatmam arabayı diyor.
Var o zaman bir sorun kardeşim ama üzüldüm, ağız yoklasan? Sorunu ne ise anlaşırız, arızası varsa ona göre hesaplaşırız, ben arabayı beğendim desen? Sorunu ne ise öğrendiğin zaman şimdi de ben almıyorum dersin gerçekten perte varan sorunu varsa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım