HABER Ford Fiesta ve Focus ailelerine "ST-Line" dokunuşu

gbasturk

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
41
36
595
29
Bursa
Ford, performans araçlarından edindiği deneyimle geliştirdiği sportif araçları pazara sunmaya devam ediyor. “ST-Line” seçeneği ile sunulan Ford Fiesta ve Focus performans tutkunlarıyla buluşuyor.

Ford’un peformans araçlarından ilham alınarak geliştirilen Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line serileri, cesur tasarım ve sportif sürüş dinamikleri ile Türkiye’de.

“ST-Line” serisinde, eşsiz ST-Line imzası, kışkırtıcı ve özel jantlar, etkileyici spor tasarım detayları Ford’un heyecan verici yol deneyimini tamamlıyor. Bal peteği tasarımlı ön ızgara ve ön sis farları, karartılmış arka camlar, iç mekanda ST-Line’a özel vites kolu ve direksiyon , ST-Line marşpiyeler, vücudu tamamen kavrayan sportif koltuklar ve siyah tavan döşemeleri “ST-Line” serisinde yolculuklara heyecan katıyor.

Küçük sporcu Fiesta ST-Line

Ford’un B segmentindeki temsilcisi Fiesta, “ST-Line” ile kendinden daha güçlü olan Fiesta ST ile benzer dinamizme sahip. ST-Line tamponlar ve yeni ön ızgara, ST-Line yan marşpiyeler ve Metalik Gri 16” alüminyum alaşımlı jantlar aracın dış tasarımında göze çarpan detaylar arasında bulunuyor. Ayrıca alüminyum gaz ve fren pedalları, ST-Line’a özel spor direksiyon ve spor kırmızı koltuk dikişleri de “ST-Line”ın iç aksesuarları arasında yer alıyor.

Ford Fiesta ST-Line, Ford’un 5 yıldır “Yılın Motoru” ödülü sahibi 1.0-litre EcoBoost motor ve 2 farklı şanzıman kombinasyonuyla satışa sunuluyor. Otomatik şanzımanlı versiyon, 100 PS güç ve 170 Nm tork üretirken, manuel şanzımanlı versiyon, 140 PS güç ve 180 Nm tork değeriyle sunuluyor. Fiesta ST-Line’ın ortalama yakıt tüketim değerleri ise 100 PS’lik versiyonda 4.9 lt/100 km., 140 PS’lik versiyonda ise 4.5 lt/100 km.

Ford Fiesta ST-Line, Spor Kırmızı, Şeker Kırmızı, Buz Beyazı, Aytozu Gri, Derin Mavi, Manyetik Gri ve İnci Siyahı olmak üzere 7 farklı renk tercihiyle 65.995TL.’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

Focus ST-Line, güçlü ve heyecan verici

RS ve ST’den tanıdığımız sportif Focus ruhu, “ST-Line” versiyonu ile kendine hayran bıraktıran bir tasarımla buluşuyor. Dış tasarımda ST-Line’a özel ön ve arka tampon tasarımı, ST-Line marşpiyeler, ST-Line dış logolar, 17’’ Metalik Gri alüminyum alaşım jantları, gündüz yanan LED farları, ön sis farları, karartılmış arka camları; iç mekanda ise spor koltuklarıyla çekici bir görünüme sahip. Siyah tavan döşemesi içerideki ambiyansı değiştirirken ST-Line’a özel tasarlanmış vites kolu ve direksiyonu aracın dinamizmini yansıtıyor.

5 kapılı Focus ST-Line iç donanımında ise, 8” dokunmatik renkli ekran, Ford SYNC2, anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası ve direksiyondan vites değiştirme, sürücü ve yolcu yan hava yastıklarıyla sunuluyor.

Focus ST-Line’da, 125 PS güç ve 159 Nm tork üreten 1.6-litre TIVCT motor, manuel şanzıman kombinasyonuyla, 125 PS güç ve 170 Nm tork üreten 1.0-litre Ecoboost motor ve 120 PS güç ve 300Nm tork üreten 1.5 L dizel motor ise otomatik şanzımanla pazara sunuluyor. 1.6-litre TIVCT versiyonu 5.9 lt / 100 km ve 1.0-litre Ecoboost motor 5 lt / 100 km ortalama yakıt tüketimine sahipken bu değer 1.5-litre Dizel motor seçeneğinde 3,8 lt / 100 km.

Focus ST-Line, Buz Beyazı, Blazer Mavi, Manyetik Gri, Aytozu Gri, Spor Kırmızı, İnci Siyahı, Derin Mavi, Tektonik Gri ve Şeker Kırmızı olmak üzere 9 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Focus ST-Line 79.130TL.’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla Ford Yetkili Satıcıları’nda.

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Focus st line çıkarıyorsun, 1.5 ecoboost 150 ve 182'lik motorları getirmiyorsun. Atmosferik st line versiyondan bana ne. Ayrıca dizel otomatik st line'a onca para veriyorsun otomatik klima, yağmur sensörü, arka kol dayama, güneşlik aydınlatması, otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynası, sürücü ve ön yolcu bel desteği, ön arka ve yan park sensörü, otomatik park, led iç aydınlatma, yumuşak dokulu ön trimler dahil titanium'da olan tüm donanımları çıkarıp 100 bin lira gibi bir para istiyorsun. Şaka mısın sen Ford ?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ford tr pazarını hiç düşünmüyor.
St line focus, süspansiyon olarak 15 mm alçaltılmış ve ayarları spor kullanıma göre yapılmış, direksiyon ayarlaması ve body kit de spor kullanıma odaklı şekilde üretilmiş ama elde kalan ve çekmeyen atmosferik motoru Türkiye pazarına kakalamışlar. Bu nasıl bir çelişki ben anlamadım. Gitmeyen araca spor kit yapıldığında bu işin mantığı nerede kalıyor ? Yukarıda saydığım donanımların çıkartılması da ayrı bir trajikomik durum. Yani şu işleri Ford'da kim yönetip karar veriyorsa bana kesinlikle bu işin mantığını açıklayamaz.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
St line focus, süspansiyon olarak 15 mm alçaltılmış ve ayarları spor kullanıma göre yapılmış, direksiyon ayarlaması ve body kit de spor kullanıma odaklı şekilde üretilmiş ama elde kalan ve çekmeyen atmosferik motoru Türkiye pazarına kakalamışlar. Bu nasıl bir çelişki ben anlamadım. Gitmeyen araca spor kit yapıldığında bu işin mantığı nerede kalıyor ? Yukarıda saydığım donanımların çıkartılması da ayrı bir trajikomik durum. Yani şu işleri Ford'da kim yönetip karar veriyorsa bana kesinlikle bu işin mantığını açıklayamaz.
Satacakları bir elin parmağını geçmez.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım