HABER Skoda Octavia 1.0 TSI DSG | TEST | 1 litrelik motor yeterli mi?

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Ekranda kronometre baslarken kendınız acın herhangı bır yerden. 11sn üstü çıkıyor. acaba videonun zaman kalibrasyonu mu bozuk diye arabanın saatiyle video saatini kıyasladım. arabanın saati 1 dk atıyor video da 60sn atıyor yani hata yok. videodaki sayaç hatalı veya hileli.
Dikkatinizden dolayı tebrik ederim :) Ayrıca nasıl olur bilmiyorum ama durumun videoda da düzeltilmesi gerekir diye düşünüyorum. Neticede herkes foruma girmiyor. İnsanlar karar verirken videoya bakıyorlar.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
aracın fabrika verisi 10.sn imiş gelin ortayı bulalım:D bu arada hakikaten 0 100 11sn de olabilir çünkü araç full. rakamlar arabaların boş donanımına göre veriliyor bazı arabalarda ciddi farklar çıkıyor. videodaki ölçüm hatalıysa ve siz 11sn civarı bulduysanız 11sn çıkmış olma ihtimali çok yüksek.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
0-100 değerine niye bu kadar takıldı ki. Bu değerler hava koşulları, lastik, yakıt vb.. her duruma göre değişir. Yarım saniye eksik 1 saniye fazla normaldir. Bugün kim fabrika verisinde 0-100'e çıkıyor ki aramızda ? .Motorun çapı belli, performans odaklı bir motor olmadığı da belli, bana kalırsa İstanbul trafiği için gayet yeterli bir motor..Ayrıca piyasadaki çoğu 1.6 atmosferik ve yeni 1.2 turbolu motorları performans olarak geride bırakır
1.6 Atmosferik otomatik Civic Sedan 11.6 saniyede çıkıyor 0'dan 100'e ama sahibinden.com'da yer uçağı diye satıyorlar :D

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
0-100 değerine niye bu kadar takıldı ki. Bu değerler hava koşulları, lastik, yakıt vb.. her duruma göre değişir. Yarım saniye eksik 1 saniye fazla normaldir. Bugün kim fabrika verisinde 0-100'e çıkıyor ki aramızda ? .Motorun çapı belli, performans odaklı bir motor olmadığı da belli, bana kalırsa İstanbul trafiği için gayet yeterli bir motor..Ayrıca piyasadaki çoğu 1.6 atmosferik ve yeni 1.2 turbolu motorları performans olarak geride bırakır
1.6 Atmosferik otomatik Civic Sedan 11.6 saniyede çıkıyor 0'dan 100'e ama sahibinden.com'da yer uçağı diye satıyorlar :D
Takilan nokta 0 100 degeri degil video hatasi.

Sahibindende yazilanlari savunmuyorum atmosferikleride guclu falan gormuyorum ama 0 100 e takilmayan biri olarak ara hizlanmalarda 1.6 atmosferikle 1.0 kucucuk motoru ayni yere yazmak yanlis olur zaten :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Takilan nokta 0 100 degeri degil video hatasi.

Sahibindende yazilanlari savunmuyorum atmosferikleride guclu falan gormuyorum ama 0 100 e takilmayan biri olarak ara hizlanmalarda 1.6 atmosferikle 1.0 kucucuk motoru ayni yere yazmak yanlis olur zaten :)

Video hatasına sözüm yok, hatta güzel bir noktaya değinmişsiniz.
Genel olarak yazmakla birlikte @DouglasAdams 11 saniye ölçtüm 1.0 tsi balondur demiş...1 saniyelik yanlış hızlanma ölçümü ile motorun balon olup olmadığını anlamış :D.. 10 saniyede çıksa roket 11 saniyede çıkınca balon asdafasfsadfds

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Genel olarak yazmakla birlikte @DouglasAdams 11 saniye ölçtüm 1.0 tsi balondur demiş...1 saniyelik yanlış hızlanma ölçümü ile motorun balon olup olmadığını anlamış :D
O takiliyor yahu genelde :) tesekkur ederim dikkatimi cekince bi sikinti oldugu ortaya cikti youtube a yazdim yorumumu kaldirmislar hemen zaten.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar rica edelim, 0-100 videosunun çekildiği parkurun tam olarak lokasyonu paylaşılsın. Sonra da herkes aynı yerdeki 0-100 değerlerini paylaşsın bu konunun altında. Monza pistinde sıralama turları yapılıyor gibi bir önem kazandı birden bu konu :D Araba yüklü halde yokuşta çekiyor mu ona bakın gözünüzü seveyim arabanın motoru 1lt. 0-100 12 sn olsa ne olur? Testte araba yokuşlarda bayılmıyor dendi, e daha ne?? Octavia RS teste gelirse bu konuları o başlık altında değerlendirmek gerekir. :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arkadaşlar rica edelim, 0-100 videosunun çekildiği parkurun tam olarak lokasyonu paylaşılsın. Sonra da herkes aynı yerdeki 0-100 değerlerini paylaşsın bu konunun altında. Monza pistinde sıralama turları yapılıyor gibi bir önem kazandı birden bu konu :D Araba yüklü halde yokuşta çekiyor mu ona bakın gözünüzü seveyim arabanın motoru 1lt. 0-100 12 sn olsa ne olur? Testte araba yokuşlarda bayılmıyor dendi, e daha ne?? Octavia RS teste gelirse bu konuları o başlık altında değerlendirmek gerekir. :)

hahaha

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Videoyu yeni izledim. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu ne böyle ya sanki skodanın resmî sayfasından paylaşılmış reklamı izliyorum misal "navigasyon yok ama zaten olmasın boşverin telefon var" alqğdşdlaldlsla daha bir sürü böyle cümleler yakaladım. Tamam firmalar kötü eleştiri yapınca araba vermiyormuş biliyoruz :) fakat biz takipçileri de kandırmaya gerek yok.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Testin genelinde bir sıkıntı var bence araba bir konuda leon'la kafa kafaya ama puanı leon'dan daha fazla. 0-100 değerleri hatalı ama Youtube'dan yorum kaldır. Son yorum kaldırma olayindnan sonra düzeltme olmazsa işin içinde kötü niyet olabilir diye düşünürüm. Reklam karşılığı araba daha iyi gösterilmeye mı çalışılıyor gibi

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Genel olarak yazmakla birlikte @DouglasAdams 11 saniye ölçtüm 1.0 tsi balondur demiş...1 saniyelik yanlış hızlanma ölçümü ile motorun balon olup olmadığını anlamış :D.. 10 saniyede çıksa roket 11 saniyede çıkınca balon asdafasfsadfds
O takiliyor yahu genelde :) tesekkur ederim dikkatimi cekince bi sikinti oldugu ortaya cikti youtube a yazdim yorumumu kaldirmislar hemen zaten.
Takıldığımı anladı millet zaten.. 200 nm tork aldıkları 1.0 motora herhalde üstelik tecrübe etmeden sallamam:D Ama gerçekten 11 sn ölçtüm

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Abi sikinti 0 100 degeri degil. Zaten normal kosullarda fabrika degerini yakalayamamak normal sorun video da tamamen

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Videoyu yeni izledim. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu ne böyle ya sanki skodanın resmî sayfasından paylaşılmış reklamı izliyorum misal "navigasyon yok ama zaten olmasın boşverin telefon var" alqğdşdlaldlsla daha bir sürü böyle cümleler yakaladım. Tamam firmalar kötü eleştiri yapınca araba vermiyormuş biliyoruz :) fakat biz takipçileri de kandırmaya gerek yok.
Sinan Skoda'yı biraz fazla seviyor o konuda hemfikirim ama verdiğin örnek özelinde telefon ekranının araç ekranına yansıtılması gibi bir özellik varsa ve navigasyonu o ekranda çalıştırıp denediyse, çok da yanlış değil söylediği :)
Onun dışında "Arabanın yol konforu ve sürüş zevki dışında bir eksiği yok" = "Çok şükür 4 tekerleği de eksiksiz" :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

O eski Skoda çalışanı olmasından kaynaklanıyor..Biraz sempatizanlık kokan yorumlar :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım