HABER Skoda Octavia 1.0 TSI DSG | TEST | 1 litrelik motor yeterli mi?

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Navigasyon konusunda telefonun şarjı ve ısınması anlamında fark yaratıyor. Telefonu şarj edebiliyorsunuz ama bu sefer telefon ısınıyor :) Hem Samsung hem de iPhone'da ısınma sorunu oluyor. Başıma geldi oradan biliyorum

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Navigasyon konusunda telefonun şarjı ve ısınması anlamında fark yaratıyor. Telefonu şarj edebiliyorsunuz ama bu sefer telefon ısınıyor :) Hem Samsung hem de iPhone'da ısınma sorunu oluyor. Başıma geldi oradan biliyorum

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Soğutmalı torpido? :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sinan Skoda'yı biraz fazla seviyor o konuda hemfikirim ama verdiğin örnek özelinde telefon ekranının araç ekranına yansıtılması gibi bir özellik varsa ve navigasyonu o ekranda çalıştırıp denediyse, çok da yanlış değil söylediği :)
Onun dışında "Arabanın yol konforu ve sürüş zevki dışında bir eksiği yok" = "Çok şükür 4 tekerleği de eksiksiz" :D
Hadi sürüş keyfi olmasın ona eyvallah da yahu yalıtım ve konfor bence en önemli şeyler yani :D:D.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Videoyu yeni izledim. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu ne böyle ya sanki skodanın resmî sayfasından paylaşılmış reklamı izliyorum misal "navigasyon yok ama zaten olmasın boşverin telefon var" alqğdşdlaldlsla daha bir sürü böyle cümleler yakaladım. Tamam firmalar kötü eleştiri yapınca araba vermiyormuş biliyoruz :) fakat biz takipçileri de kandırmaya gerek yok.
haklısın da o navi konusu gerçekten önemsiz bana göre. en azından ben naviye para vermeyecek bir kullanıcıyım. sinan da aynı kafada düşünmüş olabilir bu konuda en azından.. diğer eleştirilerinize birşey diyemem. dili bence de bu testte yumuşaktı ama octavia zaten çok ortalama bir araba çok da gömülecek yanı yok belki ondandır. dikkat ettiyseniz leon'u yine gömmüştü :D

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
haklısın da o navi konusu gerçekten önemsiz bana göre. en azından ben naviye para vermeyecek bir kullanıcıyım. sinan da aynı kafada düşünmüş olabilir bu konuda en azından.. diğer eleştirilerinize birşey diyemem. dili bence de bu testte yumuşaktı ama octavia zaten çok ortalama bir araba çok da gömülecek yanı yok belki ondandır. dikkat ettiyseniz leon'u yine gömmüştü :D
Gömülecek yanı fiyatı ya :D ucuz olsun diye 1.0 motor koyuyorlar tamam koyun ama navigasyonu bari olsun ya :( doğan kabak da yumuşak bir dil kullanmıştı canlı yayınında iyi hatırlıyorum :D sanırım firma böyle söylemelerini istiyor :D

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gömülecek yanı fiyatı ya :D ucuz olsun diye 1.0 motor koyuyorlar tamam koyun ama navigasyonu bari olsun ya :( doğan kabak da yumuşak bir dil kullanmıştı canlı yayınında iyi hatırlıyorum :D sanırım firma böyle söylemelerini istiyor :D
Bence navigasyona gerek yok zaten Android Auto veya Apple Carplay kullanıyoruz hadi onlar olmadı zaten Yandex veya Google Maps kullanıyoruz. Bizim arabada navigasyon var fenada çalışmıyor ama bir yere giderken neredeyse daha 1 kere bile kullanmadık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Android Auto veya Apple Carplay kesinlikle şart bir özellik. Ben daha önce bu özelliği otomobillere neden koymazlar, madem ekran var neden telefonun ekranını oraya yansıtamıyoruz diye düşünürdüm. Benim araç manuel malum, İstanbul trafiğine manuel bir araçla girip sağ dizinin üzerine telefonu koyup naviye bakmak çok zor oluyor. O yüzden bu özellik şart.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
zaten var ya vergiler ne kdr çok olursa olsun 1.0'lardan geli para kırıyorlar. 1.0 geliyor aa ucuz maliyetli motor ucuz olur sanıyoruz fiyat bir açıklanıyor 1.2'lerden daha pahalı. lan hani bu motoru düşük maliyetli diye üretmişlerdi? aaaah ah. holdingler paraya doymuyor hep siz yiyin zaten

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
işten güçten bazen takip edemiyorum sayfayı yanlız; octavia test puanı 3.4 ten 3.1 e düşmüş sanki. yanlış olabilirim. yanlışsam düzeltin.
birde and da mühendis sinanda. aslında araç için yorumlarını yaparken araba ne için hangi amaç için yapıldığı temeli üzerinen gidilirse bence puanlamalar daha sağlıklı olacaktır. buna duyguları karıştırımamalı bence. sürüş dinamiği kötü diye bu kadar eleştirilmemeli bence. yahut i30 testinde araç dizel ama benzinli gibi yakıyor. işin mantığına ters. octavia 3.1 olduğu yerde i30 3.6 puan olması tuhaf bir durum.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Navigasyon özelliği varsa ucuzsa alınabilir,2. el arabada olup alması daha mantıklı hatta.Ama yokluğu zerre kadar fark etmiyor.Benim arabada var ama hiç kullanışlı değil.Mesela bir mekana gideceksin oranın ismini google maps'te arayınca direk çıkıyor basıp gidiyorsun.Ama arabanın navigasyonunu kullanmak istersen sokak ismine kadar girmek gerekiyor,sesli komutu kullanım desen yine sıkıntı 10 kere soru soruyor.Tlfnu arabaya bağlayan opsiyonları almak en iyisi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım