HABER BMW 1 Serisi'ne makyaj operasyonu geldi!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
BMW’nin en küçük modellerinden 1 Serisi, önümüzdeki dönemde tamamen yenilenecek. BMW 1 Serisi, geçireceği ağır yenilenmeden önce küçük bir makyaj operasyonuna uğradı!

İç mekan neredeyse tamamen yenilendi!

BMW 1 Serisi’nin küçük makyaj operasyonunda dış mekana neredeyse hiç dokunulmamış. Seaside Blue ve Sunset Orange adlı iki renk seçeneğinin yanı sıra altı yeni jant seçeneği de eklenmiş. Edition Sport Line Shadow, Edition M Sport Shadow ve M140i Edition Shadow olarak adlandırılan yeni 3 pakette ise siyah detaylar ve iç ambiyans aydınlatmaları dikkat çekiyor.

Otomobildeki güncellemeler ağırlıklı olarak aracın iç mekanına yansımış. Tamamen yenilenen orta konsolda yeni tasarlanan hava delikleri, krom ve parlak siyah detaylar hemen göze çarpıyor. Ayrıca siyah deri döşeme opsiyonu ve dokunsal geri bildirimli 8.8 inçlik iDrive ekranı da yeni 1 Serisi’nin yenilikleri arasında yer alıyor.

Makyajlı BMW 1 Serisi’nin motorları bildiğimiz gibi!

BMW 1 Serisi’nin kaputunun altında ise herhangi bir yenilik göze çarpmıyor. Mevcut model gibi 9 farklı motor seçeneği bulunan model; 5 benzinli ve 4 dizel seçeneğiyle kullanıcılara zengin bir alternatif sağlıyor.

• 116i, 1.5 litre 3 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 109 beygir ve 180 Nm tork
  • 118i, 1.5 litre 3 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 136 beygir ve 220 Nm tork
  • 120i, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 184 beygir ve 270 Nm tork
  • 125i, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 224 beygir ve 310 Nm tork
  • M140i, 3.0 litre 6 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 340 beygir ve 500 Nm tork
  • 116d, 1.5 litre 3 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 116 beygir ve 270 Nm tork
  • 118d, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 150 beygir ve 320 Nm tork
  • 120d, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 190 beygir ve 400 Nm tork
  • 125d, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 224 beygir ve 450 Nm tork
1 arasında 26

Read the whole post here.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Son arkadan itiş 1 serisi. Umarım Alfa Giuletta ile o konuda el atar. Normal markalardan arkadan itiş yapan marka ciddi kazanacak gibi gözüküyor.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Yeni iç tasarımı beğenmedim açıkçası. Özellikle yolcu tarafındaki havalandırma ızgarasının etrafı aşırı boş kalmış. Ama göstergeler bayağı modernleşmiş, ileride param olursa onu retrofitlettiririm kesin.

Bu arada başka konuda da demiştim, 2 serisine gelen makyaj, aynı banttan çıktıkları için 1 serisine de yansıtılmış iç kısımlarda. O yüzden tam makyaj denemez.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sondan 2. resimde ön konsolun gösterildiği görselde, ön yolcu havalandırma ızgarası ile krom görünümlü nikelaj arasında niye boşluk var, niye ızgarayla birleştirmemişler anlayamadım. Malzeme yetmemiş de yarım bırakmışlar gibi duruyor. Krom detayı madem oraya kadar uzatıyorsun o zaman ızgarayla birleştir bari.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yeni iç tasarımı beğenmedim açıkçası. Özellikle yolcu tarafındaki havalandırma ızgarasının etrafı aşırı boş kalmış. Ama göstergeler bayağı modernleşmiş, ileride param olursa onu retrofitlettiririm kesin.

Bu arada başka konuda da demiştim, 2 serisine gelen makyaj, aynı banttan çıktıkları için 1 serisine de yansıtılmış iç kısımlarda. O yüzden tam makyaj denemez.

Sondan 2. resimde ön konsolun gösterildiği görselde, ön yolcu havalandırma ızgarası ile krom görünümlü nikelaj arasında niye boşluk var, niye ızgarayla birleştirmemişler anlayamadım. Malzeme yetmemiş de yarım bırakmışlar gibi duruyor. Krom detayı madem oraya kadar uzatıyorsun o zaman ızgarayla birleştir bari.

bunu yazacaktım, orta konsol ortadaki bölüm yolcu havalandırmasını da içine alacak şekilde olsaydı daha hoş olurmuş kesinlikle.

ama araba her türlü hoş, param olsa alırım

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Keşke biraz daha büyük olsa.En azından 2 çocuklu ailelerin rahat edebileceği türden.
Bir dönem tek araba kalınca ailemle de kullandım. Babam ve kardeşim 180, ben 183, annem 170 olmak üzere üç yapılı erkek ve bir kadın sıkıntı çekmeden kullandık. Yeri geldi uzun yola da çıktık. Arkası çok dar yeaaa lafı safsata biraz, sığılıyor çünkü. Ne zaman 5 kişi binersin, o zaman biraz rahatsız oluyor, orası doğru. Bagajı da C segmenti araçlarla aynı neredeyse.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bir dönem tek araba kalınca ailemle de kullandım. Babam ve kardeşim 180, ben 183, annem 170 olmak üzere üç yapılı erkek ve bir kadın sıkıntı çekmeden kullandık. Yeri geldi uzun yola da çıktık. Arkası çok dar yeaaa lafı safsata biraz, sığılıyor çünkü. Ne zaman 5 kişi binersin, o zaman biraz rahatsız oluyor, orası doğru. Bagajı da C segmenti araçlarla aynı neredeyse.
1 serısı c segmentı degılmı hocam zaten

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
İşte benim gibi 1.93 102kg adam olunca arkası iptal oluyor :D :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım