HABER Kadın Gözüyle | Renault Koleos

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Donanım olarak mi veriyorlarmis 4 cam otomatiği?
Sanırım opsiyon olarakta yok.

Ayrıca ha elimle çevirerek kapatmışım ha parmağımı kanırtıp camın kapanmasını beklemişim. Ne farkeder ki? Kendi grubunda en üst segment ve en dolu paketinde 4 cam otomatik indir kaldır özelliği olmamasını zaten isteyen istediği gibi anlasın.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Renault'un son zamanlarda çıkan araçlarının tasarımının bu denli birbirine benzemesi ve özgünlüğünün olmaması kötü ama artık bu çağımızın hastalığı ve hemen her marka artık böyle özellikle VW de bir dönemin kasasında Jetta ile Passatı ayırmak neredeyse imkansız.Çok tutan bir tasarım dili tüm segmentlere yayılıyor,sanırım bunun nedeni de markaların uçuk tasarımları sebebiyle satışlarını çöpe atmak istememeleri(risk almak cesur davranmak istemiyorlar).Onun haricinde Renault Koleos içinse ben o kadar parayı vermem ama eminim çok kişi tercih edecektir.Elektrikli cam olayı da elimi kanırtıp beklemek hoş bir şey değil ama eğer fiyatından bağımsız düşünürsek öyle aman aman abartılacak bir mesele de değil.Kısacası sıfır 2017 model bir Renault alınacaksa Megan, Clio, Avrupa da Twingo, Scenic çok zor ama belki Talisman, çok mantıklı seçenekler ama diğer modellerine hep bir ön yargılıyım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Dün abimle beraber xtrail çektik, hala 2010 yılı gibi iç mekan, multumedia. sırf o konsol ve multimedia yuzunden xtrail almaz insan. Koltukları cok rahat ama :)
X-Trail ve Koleos zaten kalite olarak baya yakınlar fakat gidip 5008, Kodiaq gibi araçlardan sonra 180.000TL gibi bir parayı bu japon-fransiz kırması olan iki araca vermek... bence çok mantıksız.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Test için teşekkürler daha dk 5.teyim, Aslı hanımda hoş geldi.

Ama Renault sebebi ne yani?
2017-renault-megane-sedan-06-1000x562.jpg

maxresdefault.jpg

Renault-Koleos-2017-Grille.jpg

Renault-Koleos-2017-012.jpg

2017_renault_megane_australia_LHD-preview_03.jpg

Renault_Talisman_2017___3_.jpg

2017-renault-megane-sedan-05-1000x562.jpg

Bu tasarım dili falan değil basbaya aynı tasarımı tüm modellere yedirme. Renault'nun en şahsiyetli arabası Clio kaldı.
Sebebi bu.

Ekli dosyalar

• 2016-09-22 20.41.52.png
    2016-09-22 20.41.52.png
    945.3 KB · Görüntüleme: 245

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Renault bayisine gidip aracı inceledim. Net olarak segmentinin en kalitesiz iç mekanı ile karşılaştım. Hayırlı işler rğöno.
Ben de arabayı servise götürdügümde bir inceleyecegim
imkan olursa test sürüşü de düşünüyorum
megane hatcback ve koleos ile

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Testi yeni izledim ve piyasa standartlarını düşününce gayet iyi gözüküyor. Bir suv dan çok beklenilmez ama sürüş olarak da eğlenceli şeyler yapabiliyormuşsunuz bu da altyapının ne kadar iyi olduğunu gösteriyor daha ne olsun.(Özellikle önceden kullandığım en ot arabalardan biri olma adayında olan kodiaq ve superbden sonra bir nimet resmen). Otomatik cam,motor sesi,ilk kalkış dışında bu arabanın ne eksisi var ki bu kadar beğenmediniz. Haa derseniz ki ben 180k renault vermem. Bana kalsa vw,skoda,ford gibi halk arabalarının hepsine bu paralar verilmemeli ama malum piyasa ve fiyatlar böyle. Şuan bildiğim kadarıyla rakibi de platform kardeşi xtrail bide peugeot 5008. Bu sınıfta 1.6 dizel otomatik d suv olarak başka tercih edilecek bir araba var mı?

Son düzenleme:

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Mercedes gilleride unutmamak lazım. Malum trafikte S Class görünce bile C Serisi zanneder olduk.
Valla ben aşağıda yer alan Mercedes'lerin birbirine benzemesinden yakınan kimseyi görmedim, ki bunları yapan Mercedes'in efsanevi tasarımcısı Bruno Sacco, dönem de Mercedes'in çıtayı samanyoluna çıkardığı zamanlar. Tabi ki tüm seriler birbirinden farklı olsun isterim ama artık bu mümkün değil. Mesela Renault, Mercedes eleştiriliyor ama bu araçların güncel modelleri eski modellerinden gerçekten faklı, ancak aynı dönemdeki araçlar aynı konsept üzerinden şekillendiği için benzer oluyor. Bir de bunlardan daha kötüsü var ki, eski nesille yani nesil arasındaki fark ancak makyaj kadar oluyor.
Yapma hocam Cla Cls'nin karşısında diz çöker tövbe ister. Bence hiç alakaları yok.

Ekli dosyalar

• 2016-10-16 10.56.jpg
    2016-10-16 10.56.jpg
    369 KB · Görüntüleme: 97

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
xtrail de 180bin lira civarında sanırım, cidden şaka gibi....
Benim de ilk baktigim X-Trail in fiyati oldu ama "Fiyat Listemiz Guncellenmektedir" diyor hadi hayirlisi.
Fakat ben aralarinda secim yapacak olsam ayni donanimda 10-15 K daha fazla dahi olsa X-Trail tercih ederdim.
Koleos ta beni sasirtan tek sey koltuk sogutmasi oldu, bu segmentte saniyorum baska bir aracta yok (X-Trail in donanim listesinde de yok)
Bu arada soylemeden gecemicem, sanirim X-trail in direksiyonunun degistigine en cok ben sevinmisimdir heralde :D Alacagimdan degil ama eski nesile ifrit oluyordum. Ewet orta konsola hic ellenmemis neredeyse ama direksiyon bana yeter :D
tr-yeni-x-trail-tasarim.16.jpg.ximg.l_12_m.smart.jpg

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Valla ister Mercedes yapsın ister BMW ister Renault ister Volkswagen. Kim yaparsa yapsın aynı arabanın muhtelif boylarda üretilmişi gibi duran her araba kötü (arabalar kötü anlamında değil tek tip araç anlayışları kötü) ve bence saygıyı hak etmiyor. Her marka öyle de değil.
Bunların yaptığı aynı tasarımı tüm modellere uygulamak, tasarım dili falan değil.

Suzuki mesela. Karşıdan, arkadan nereden bakarsan bak görünce bu Baleno, bu Swift, bu Jimny, bu Vitara diye ayırt edebiliyorsun.

Suzuki küçük marka derseniz daha büyüğü de var.
Toyota'nın "keen look"u tasarım dilidir mesela.
Rav4, Aygo, Yaris, Auris, Corolla, Avensis, Prius, Hilux, Land Cruiser, Gt 86, Alphard, Tacoma, Tundra, Mirai, C-hr. Gördüğünüz gibi hepsi aynı keskin bakışta ama hepsi farklı tasarımda. Auris ve Corolla makyajla birbirine benzedi diye baya eleştiri aldılar ki yurtdışında aynı arabanın hatchbacki gibi bir şey Auris. Bir de Türkiye'de olmayan Tacoma ve Tundra benzeşiyor ama ızgara ve farları farklı.

Farklı tasarım yapan yapıyor, yapmayanlarda yeni moda bu diyerek aynı arabaların farklı boylarını üretip satıyor. Farklı ad koymalarına da gerek yok, giyeceklerdeki gibi S-M-L-XL diye belirtseler yeterli.

Son düzenleme:

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Sende benden beter çıktım yahu :D:D. Ben bu kadar VAG savunsam buralar savaş alanı olmuştu yeminlen.
Renault ya da vag ford mevzusu değil ben kışın bile buzluktan su içen adamım bu donanımı koyan her arabanın pahası bende yüksektir.Bu forumda talisman'ı benden daha çok sevmeyen yoktur .Son dönemde beğendiğim ikinci renault modeli böyle bir nimet bulmuşken toz kondurmam ona. :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım