HABER Audi beygir gücüne dayalı yeni isimlendirme politikasını duyurdu

sergensatir

Asfalt Kurutucu
22 Ağu 2017
107
62
735
Audi, motor hacminin yanı sıra beygir gücüne dayalı olan yeni isimlendirme politikasını duyurdu. A1’den Q7’ye kadar olan geleneksel isimler değişmeyecek. Aracın gücüne referansta bulunan iki basamaklı sayılar eklenecek.

Örneğin, 81 ila 96 kW (108-128 HP) olan tüm modellerin arkalarında “30” sayısı yer alacak. “35” 110 ila 120 kW (145-159 HP) olan araçlarda, “40” ise 125 ila 150 kW (165-198 HP) arası olan araçlarda bulunacak. En yüksek değer 70 olacak ve 400 kW yani 529 beygirin üzerindeki araçlarda kullanılacak.

Yeni isimlendirmeye S ve RS serisi dahil değil

Yeni yapılandırma ile birlikte A3 1.6 TDI A3 30 TDI olacak. A1 1.0 TFSI A1 25 TFSI olacak ve A8 3.0 TDI da A8 50 TDI olacak. Bu yeni strateji R8 gibi Audi’nin S ve RS modelleri için geçerli değil.

Bu yeni isimlendirmeyi TFSI, TDI, g-tron ve e-tron‘larla birlikte göreceğiz. Bu yeni strateji Audi’nin hibrit ve tam elektrikli versiyonlarının performanslarını daha iyi sergilemesini sağlayacak.

Audi Satış ve Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Dietmar Voggenreiter “Alternatif sürüş teknolojileri giderek daha fazla önem kazandığından güç katkısı olarak motoru değiştirmemiz müşterilerimiz açısından artık eskisi kadar önemli değil. Motorun gücüne bağlı olarak oluşturduğumuz bu isimlendirme stratejisinin netliğini ve mantığını kavrayanlar araçların güç farklılıklarını ayırt edebilmelerini sağlayacak.” şeklinde konuştu.

[yop_poll id=”36″]

1 arasında 5

Read the whole post here.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,222
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Elektrikli motor,Hibrit motor vs teknolojilere ayak uydurma gibi geldi bana.. Artık 2.0 TDI yazılmayacak.Ne yapıcaklar yani 2,0 TFSI+65 kw battery mi yazıcaklar.Uygun bi şekilde simgelemek gerek dediler herhalde

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
images (11).jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,227
45,820
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tfsi ve tdi yazılarının üstünde kırmızı ve gri amblemler şeklinde yapsalardı olmuyor muydu yani.. Sonradan yapıştırılma rakamlar gibi rakam koymuşlar hiç anlamadım. Hayır estetik bir tarafı yok, anlam desen fazlasıyla karmaşık..

sahfaruk

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2017
1
0
235
Bu uygulama/kodlama Çin pazarinda satilan modellerde zaten kullaniliyirdu. Ozaman ikginc gekmisti neden Cin'de baska dunyanin geri kalaninda baska uygulaniyir diye dusunmustum. Demek bunun iÇin'miş. Su an yabanci be garip grliyir ama kisa surede akisirsiniz cocuklar rahat olun. https://www.instagram.com/p/BMmoihEj9-E/

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Elektrikli motor,Hibrit motor vs teknolojilere ayak uydurma gibi geldi bana.. Artık 2.0 TDI yazılmayacak.Ne yapıcaklar yani 2,0 TFSI+65 kw battery mi yazıcaklar.Uygun bi şekilde simgelemek gerek dediler herhalde
Elektrik motorlarının gücüne göre TDI motorlardaki kırmızı renklendirmelere benzer şekilde TFSI harflerine sırayla mavi renklendirme yapabilirler. Çok daha açıklayıcı olur. Ek olarak ön çamurluklara elektrik motorunun gücünü de donanım yazar gibi yazabilirler.
Kodlamanın kaç hp olduğunu net anlatamaması da ayrı dert, hiçbir şekilde çağrışım yaptıramıyor. Satış veya servis görevlilerinden başka özel fanboy'ları dışında kolaylıkla akılda tutabilecek kimse yok maalesef. :(

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Çok karışık olmuş. Keşke motor hacmi yazılıp yazıya da kırmızı iz yapsalar. Aynı 2.0 dizellerde olduğu gibi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım