HABER Mazda RX8 | TEST

ctanguner

Panpa
7 Eyl 2016
356
1,193
3,095
İstanbul
Mazda RX8, spor otomobil meraklılarının hem gözdesi, hem de uzak durdukları bir model. Doğru malzemelerle doğru bakımlar yapıldığında, yakıt tüketimi hariç çok da korkulacak bir otomobil olmadığını biliyoruz. RX8 tamamiyle bir sürücü otomobili, mekanik tutuş limitleri çok üst seviyede; şasisi rahatlıkla 300 HP ve üzeri güçleri kaldırabilecek nitelikte. İç mekanının kullanışlı yapısı ve 4 kapılı olması da ona ayrı bir hava katıyor.

Sinan Koç

• Motor: 1.3-litre çift rotor, benzinli
  • Güç: 231 HP @ 8500 d/d
  • Tork: 210 Nm @ 7500 d/d
  • Şanzıman: 6-ileri manuel
  • 0-100 km/s: 6,5 sn
  • Son hız: 240 km/s
  • Yakıt tüketimi: Ortalama 15 litre/100 km
  • Ağırlık: 1390 kg
+ Kullanışlılık
+ Sürüş dinamikleri

Tork eksiği
Tüketim

1 arasında 6

Read the whole post here.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Wankel motorlar hybrid sistemlerle birlikte iyi bir alternatif olabilir aslında.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Satan satsin. Bize ne zarari var. Ben bunda ahlaki bir hata görmüyorum. Karşılıklı çikar ilişkisi. Otopark için içerik, araci test edilen içinde reklam promosyon.. Ben burda bir sorun göremiyorum..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Satan satsin. Bize ne zarari var. Ben bunda ahlaki bir hata görmüyorum. Karşılıklı çikar ilişkisi. Otopark için içerik, araci test edilen içinde reklam promosyon.. Ben burda bir sorun göremiyorum..
Tabiki bu promosyon karsiligi arac sahibi 15 milyar daha zam bindirmiyorsa ahlaki hata yoktur

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Kaçıncı oldu bu?
Alışkanlık yaptı millette.
"@And da aynisini yapmadi mi?" dersem olmaz simdi ;););)
Çocuk çok bariz bir şekilde arabasının reklamını yapmaya gelmiş. Bagajdaki yağ konusuna girdiğinde kameraya bakıp "yağ eksiltmiyor" dedi adam resmen :D çok itici tavırları var ayrıca çok rahatsız oldum açıkçası.
Ben kacirmis olabilirim ama arabasini hic elestirdi mi? Ben benim arabayi ne gommusum ya, hatta dahasi da vardi aslinda; aynalarin katlanmamasi, direksiyon derinlik ayarinin olmamasi vs vs, bunlari da unuttuk. Sinan la konusurken anlatmistim ama es gecmisiz cekimde :D

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
"@And da aynisini yapmadi mi?" dersem olmaz simdi ;););)

Ben kacirmis olabilirim ama arabasini hic elestirdi mi? Ben benim arabayi ne gommusum ya, hatta dahasi da vardi aslinda; aynalarin katlanmamasi, direksiyon derinlik ayarinin olmamasi vs vs, bunlari da unuttuk. Sinan la konusurken anlatmistim ama es gecmisiz cekimde :D
And abiyle ne olmuştu ki?:confused:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
daha fazla dayanamadım kapattım hocam, bilemiyorum :) Ben otomobilin bir kültür olduğunu düşünüyorum, bundan yola çıkarak da bazı insanların bazı otomobillerin içine yakışmadıklarını. Böyle durumlar gördüğümde daha fazla sinirlenmeden kapatıyorum izlediğim şeyi. M5 kullanan Harun Taştan gibi mesela. Gerçi o vitaminsizi bisiklet kullansa gene izlemem ama, örnek işte.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
daha fazla dayanamadım kapattım hocam, bilemiyorum :) Ben otomobilin bir kültür olduğunu düşünüyorum, bundan yola çıkarak da bazı insanların bazı otomobillerin içine yakışmadıklarını. Böyle durumlar gördüğümde daha fazla sinirlenmeden kapatıyorum izlediğim şeyi. M5 kullanan Harun Taştan gibi mesela. Gerçi o vitaminsizi bisiklet kullansa gene izlemem ama, örnek işte.
Sen baya geride kalmissin :D Harun Tastan in yanilmiyorsam bi Lambo'su bi de Porsche si var bu aralar :D Kimbilir simdi nasil yakistiramayacaksin :confused::confused:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Onları ne ara aldı yahu?? İnşaatta gerçekten iyi para var. Zamanında girse miydik ne yapsaydık :D

Bak Hoca, sene 2013 evi mütayitten aldığımda adamın Accent Blue Vardı..
Adam evleri sattı, altına Hyundai ix35 cekti. Onuda sattı Mercedes e230 kompresor
Sonra onuda sattı birde ne göreyim Bmw X6 , yuh ya, milletim 1 daire için 20 yıl borca girerken bu adam peşin 750 bin tl Bmw X6 aldı
En son x6 ya 6000 euroluk lastik almıştı, onuda beğenmemiş, Porsche Panerema için sipariş sirasına girdi.

Bildiğin sokak arası mütayiti, şimdi kendi kendini emekli etmek üzere. Adam son binaları dikip kiraya vererek geçinecek. 50 tane dairesi varmış. :)

4 senede adam nasıl oldu nasıl yaptıda böyle voleyi vurdu akıl sır erdiremiyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Sizi ilgilendirmiyor, rahatsız etmiyor olabilir, bence etik değil.

@saracer Ben aynı durum olarak görmüyorum. M5 testinin tarihini tam hatırlamıyorum ancak arabayı satışa yurt dışına çıkacağı için koydu (arada uzunca bir süre var diye hatırlıyorum test ile ilan tarihi arasında). Al-satçılık yapsa, devamlı aldığı arabayla test çekip ertesi gün ilan koysa dediğinize katılırım.

Buraya gelip arabamı test edin diyenler satış fırsatı görüyor gibi duruyor (kastettiğim kesim malumunuz, herkes için yazmıyorum bunu). Fiyatlarda maşallah hep yüksek perdeden. Gerek yoksa bir arabanın bagajında neden yağ bulunur o da ayrı konu. Basbaya yağ yakıyordur/eksiltiyordur, sabah yağ düşük uyarısı görünce açıp döküyordur, bence bagajdaki yağın başka bir açıklaması yok.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

@saracer Ben aynı durum olarak görmüyorum. M5 testinin tarihini tam hatırlamıyorum ancak arabayı satışa yurt dışına çıkacağı için koydu (arada uzunca bir süre var diye hatırlıyorum test ile ilan tarihi arasında). Al-satçılık yapsa, devamlı aldığı arabayla test çekip ertesi gün ilan koysa dediğinize katılırım.

Buraya gelip arabamı test edin diyenler satış fırsatı görüyor gibi duruyor (kastettiğim kesim malumunuz, herkes için yazmıyorum bunu). Fiyatlarda maşallah hep yüksek perdeden. Gerek yoksa bir arabanın bagajında neden yağ bulunur o da ayrı konu. Basbaya yağ yakıyordur/eksiltiyordur, sabah yağ düşük uyarısı görünce açıp döküyordur, bence bagajdaki yağın başka bir açıklaması yok.

Yağ konusu tartışılır, bazı arabaların yağ yakması gerekebilir. Bu onun tasarımının bir parçası olabilir. Mesela Wankel bir motorun yağ yakması için içinde yağ enjektörü olduğunu söyleniyor. Bu arabanın bir özelliği ise bunu böyle kabul etmek gerekebilir.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
O zaman onu söylemesi gerekir. "Yağ eksiltmiyor" demeyecek. Video çekiliyor, konuşma imkanı, bilgi verme imkanı var.

Adam zaten bundan bahsetti test boyunca, "7000 deviri geçince motora yağ püskürten enjektör açılıyor" dedi . Bu şekilde "1000 kmde 1 litre yağ yakıyor" şeklinde devam etti. "Motor kaputunun içinde bunun için özel yağ ekleme haznesi deliği olduğundanda" bahsetti. Sanırım kaçırdın :(

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus

Bu baslik geyik basligi olmadigindan anlamadin galiba tabiki oyle olmadigini biliyorum, emojiler yetmemis galiba :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım