HABER Mazda RX8 | TEST

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Araç sahibi eleman, bugüne kadarki videolara çıkan en keyifli arkadaş olmadığı kesin:)

Satış olayını da çok abartmamak lazım.

Benzer formatta test yayınlayan (hatta arkadaşım diyebileceğim kişiler) youtuber arkadaşlara da benzer ithamlarda bulunuluyor "arabayı satmak için reklam yapmış" diye.

Reklam yapmak bence de etik değil.

Ama sonuçta bu kadar detay bir Rx8 testi başka yerde yok! Gelmez de!!!

O sebeple, aracın satışa konması araç sahibinin tasarrufudur. Hem Otopark, hem de diğer kanal sahiplerini, test sonrası satışa konan araçlar için zorda bırakmamalıyız.

Reis'i üzmeyelim panpalar:) Takipçi testleri geldiğinden beri otopark'ın içerik sayısı belki de 3 katına çıktı, çok çok güzel, dilediğince övmeli & yermeli testler geri geldi. Böyle devam @sinan

enescakiroglu

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
1
0
535
@sinan Abi artık bayilerin teste verdiği bmw alsan da o virajları böyle bağlaya bağlaya gezsen dışarıdan da her viraja kamera koysanız 10 numara 5 yıldız olur. Takipçilerin arabalara kıyamıyorsun abi :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bir ara ciddi ciddi düşündüğüm bir araçtı..Piyasadakilerin neredeyse %80'lik bir kısmının motor problemi olduğunu öğrenene dek
Aracını teste veren arkadaşımız da sağolsun pek açıklayıcı bilgiler vermedi. Sadece yağdan ve start stop prosedürlerinden bahsetti, tek problem bu mudur ? Benim aracımda böyle bir problem yok diyor. Yahu anladık senin aracında sorun yok ancak wankel motor alırken neye dikkat edeceğiz bunu da açıklasaydın keşke..
Bu otomobil bugüne kadar yaklaşık TR'de 200 adet satılmış. 50 tanesi bugüne kadar pert olmuş şu anda 53 tane satılık..
Motor desen içten yanmalı değil. TR'de wankel'den gerçekten anlayan kaç tane usta var muamma..Yani bu aracı gerçekten bilen, size bilgi aktaracak kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez
Güzel bir test, benim hoşuma gitti. Ancak belli kaygılarla çekildiğini düşündüğüm için samimiyetten uzak buldum

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bir ara ciddi ciddi düşündüğüm bir araçtı..Piyasadakilerin neredeyse %80'lik bir kısmının motor problemi olduğunu öğrenene dek
Aracını teste veren arkadaşımız da sağolsun pek açıklayıcı bilgiler vermedi. Sadece yağdan ve start stop prosedürlerinden bahsetti, tek problem bu mudur ? Benim aracımda böyle bir problem yok diyor. Yahu anladık senin aracında sorun yok ancak wankel motor alırken neye dikkat edeceğiz bunu da açıklasaydın keşke..
Bu otomobil bugüne kadar yaklaşık TR'de 200 adet satılmış. 50 tanesi bugüne kadar pert olmuş şu anda 53 tane satılık..
Motor desen içten yanmalı değil. TR'de wankel'den gerçekten anlayan kaç tane usta var muamma..Yani bu aracı gerçekten bilen, size bilgi aktaracak kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez
Güzel bir test, benim hoşuma gitti. Ancak belli kaygılarla çekildiğini düşündüğüm için samimiyetten uzak buldum
İzmirde Mazda buluşmasına gelen rx8 ler parçaları,yeni motoru yunanistan mazda dan karşılıyormuş.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2 sene once serviste yeni motor 18 milyardi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Güzel otomobil, çok beğeniyorum ancak dayanıklı bir motorunun olduğunu düşünmüyorum. Her yerde aksi iddia edilse bile
Piyasaya bakıyorum satılık araçların hemen hepsi 100k'yı görmeden cartayı çekmiş
Kaderinde bu var.Çalışma prensibi dayanıksızlık kısa ömürlülük üzerine titrenmesi gereken bir karakter oluşturuyor ki bu Tc şartlarında daha da zor.Ben olsam wankel falan almam

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Wankel motorların ömrünün klasik benzinli araç motorlarından daha kısa ömürlü olduğunu duymuştum.Klasik bir benzinli motor(Otto diyorlar galiba) sağlam bir şekilde 300.000 ve + km leri yaparken Wankel lerin en iyi huylusu 180 bin km lere kadar dayanıyormuşo_O.Bu konu hakkında haber olsaydı iyi olurdu.Videoyu beğendim böyle videolara otopark.com ve takipçilerinin ihtiyacı var.Özellikle de RX-8 gibi araçlara ama ufak bütçeli haber ve videolar şu sıra yok.Ben arabayı vereyim:p.:D:D

breko52

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2016
8
12
645
37
Bolu
Bizim için keyifli bir videoydu. Teşekkür ederiz araç sahibine. Biraz gergindi ama olsun :)))) 10:28 Sinan : Çok Dengeli araba. 10:29 Araç sahibi : ........!!!!!! (cevap yok)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bizim için keyifli bir videoydu. Teşekkür ederiz araç sahibine. Biraz gergindi ama olsun :)))) 10:28 Sinan : Çok Dengeli araba. 10:29 Araç sahibi : ........!!!!!! (cevap yok)
Bir de şey çok komikti. Sinan abi gazlayayım da gerginliğin gitsin diyor. Araç sahibi de gazlayınca tedirgin oluyorum dedi. Arabayı titiz kullanan birisi için arabasını emanet vermek çok zor bir şey. Tedirgin olması da normal.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Bir de şey çok komikti. Sinan abi gazlayayım da gerginliğin gitsin diyor. Araç sahibi de gazlayınca tedirgin oluyorum dedi. Arabayı titiz kullanan birisi için arabasını emanet vermek çok zor bir şey. Tedirgin olması da normal.

Bence tedirginliği tamamen @sinan ı tanımamasından dolayı. Arabayı tartıp biçip yapabilecekleri hakkında fikir sahibi olmadan fütursuzca araba süren biri değil. Kontrolün %100 olmasa da 95 inin onda olduğunu size hissettiriyor.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Dikkatli izlemedim.
Dikkatli izlemediysen niye bahsetmedi falan diyorsun hocam kaç posttur allasen?

Wankel motorlar yağ da püskürttüğü için benzinle beraber yağ da kullanırlar. Ama bu olay standart içten yanmalı motorların yağ yakma/eksiltmesiyle karşılaştırılabilecek bir şey değil. Wankel'lerin çalışma prensibi bu. O yüzden o yağlar bagajda, çünkü yağ kullanıyor, dolayısıyla benzin gibi ayğ da eklemek gerekiyor.

2000 tsi ların 1000 km'de 1 litre yağ yakmasıyla Wankellerin 1000 km'de 1 litre yağ kullanması aynı şey değil mesela. Biri sorun, biri çalışma prensibi.

Bu arada Wankellerin de en büyük sıkıntısı zaten dayanıksızlığı. Hem sarsıntısızlığı, hem devir karakteristiği, hem de kaput altında ciddi anlamda küçük yer kaplamasıyla çok artısı var ama motor dayanmıyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
sputnik demiş ki:
-Hepsini görüntüle...​
Nolmuş :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım