HABER Yerli otomobil projesi ile ilgili flaş açıklama!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
2015 yılında duyurulan yerli otomobil projesinde uzun bir bekleyişin ardından somut gelişmeler yaşanıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, proje ile ilgili detayların bu ay duyurulacağını açıkladı.

Yerli otomobil için “babayiğitler” bulundu!

Yerli otomobili oluşturacak marka ile ilgili adımların atıldığını belirten Özlü, 4-5 ortaklı bir yapı konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı. Bu ay içerisinde geniş çaplı bir lansman ile konsorsiyumun açıklanacağını söyleyen bakan, lisanslama yoluyla üretim yapan grupların konsorsiyum arasında yer almayacağını da ekledi.

Bu bilgilerin yanı sıra yerli otomobilin pazarlaması ilgili detaylar da ortaya çıkıyor. Teşvik kapsamında Özel Tüketim Vergisi’nden (ÖTV) muaf tutulacak elektrikli otomobil ile beraber mevcut şarj istasyonu ağı da genişletilecek. Filo yoluyla araç kiralayacak ya da satın alacak kuruluşlar için de ekstra teşvikler sağlanacak.

Read the whole post here.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
u%C3%A7anlar.jpg

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Elektrikli olacaksa ve somut adımlar atılacaksa, ötv'den de muaf tutulacaksa güzel haber
Ne kadar doğrudur, nasıl gerçekleşir muamma

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Bu süliet yerli araca mı ait? Eğer öyleyse başarılı bir tasarım olacağa benziyor

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Model 3 e rakip lazım adam akıllı bataryası olsun yeter.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Benim hala 2 yıl gibi bir süre içinde yeni bir marka ve yeni bir araç üretileceğine itikadım yok. Şöyle olur iskelet arabanın üzerine oturturlar elektrik motoru vs aksamları koyarlar önümüze birşey diyemem. Umarım hayırlısı olur...

alpy

Taklacı Güvercin
5 Ağu 2017
18
38
295
Açıklansa da bi Saab 9-3 alsak. Piyasası artar çatur çutur bineriz...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım