HABER Mercedes yarım milyon otomobilini geri çağırdı!

sergensatir

Asfalt Kurutucu
22 Ağu 2017
107
62
735
Mercedes-Benz, hava yastığıyla ilgili bir sorun nedeniyle ABD genelinde yaklaşık yarım milyon otomobilini geri çağırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Dairesi‘nden gelen geri çağırma duyurusunda sürücü hava yastığının bazı koşullarda beklenmedik bir şekilde açılabildiği belirtildi.

Hava yastığının zamanlama yayı bozuksa ve elektrostatik boşalım meydana gelirse, direksiyon simidindeki hava yastığı yanlışlıkla açılabiliyor. Bu kulağa çok sık rastlanabilecek bir durum gibi gelmiyor. Hava yastığının beklenmedik bir şekilde açılması oldukça rahatsız edici bir durum. Mercedes’in bu durumdan etkilenebilecek tüm otomobillerini geri çağırıyor olması iyi bir şey.

Mercedes-Benz’in çeşitli modellerinden toplamda 495 bin 290 otomobilin etkilendiği tahmin ediliyor.
Birçok model geri çağrıldı

CLA, GLA, GLK, GLC, GLC Coupe, B, C ve E-Serisi otomobillerin çeşitli versiyonlarının yanı sıra CLA45, GLC43 ve E63 gibi AMG modelleri de geri çağrılan otomobiller listesinde yer alıyor.

Yaklaşık 495 bin adet!

Daimlerin en çok satan modellerinden bazılarının da dahil olduğu, 2012‘den günümüze kadar uzanan, toplamda yaklaşık 495 bin 290 otomobil bu durumdan etkileniyor. Hepsinin direksiyon ünitesine ekstradan bir parça takılması gerekecek.

1 arasında 9

Read the whole post here.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Japonlar bütün otomotiv sektörünün içine etti

https://blog.caranddriver.com/mercedes-benz-recalls-841000-vehicles-for-takata-airbags/

İroni mironi yok, işin gerçeği :D
Buradaki ironi bu basliktaki gibi haberleri okuyup bir suc icin butun almanlari yakan klasik yorumlardi aslinda.veya senin yazdigin gibi bir japon firmasinin hatasinin tum otomotiv sektorune mal oldugunu goremeyip japonlara sallayacam cabasiyla japon markalarini bir japon airbag ureticisi ile genellestirmeye calisan yorumlara ithafen yazmistim ornek yorumun icin tesekkurler :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Buradaki ironi bu basliktaki gibi haberleri okuyup bir suc icin butun almanlari yakan klasik yorumlardi aslinda.veya senin yazdigin gibi bir japon firmasinin hatasinin tum otomotiv sektorune mal oldugunu goremeyip japonlara sallayacam cabasiyla japon markalarini bir japon airbag ureticisi ile genellestirmeye calisan yorumlara ithafen yazmistim ornek yorumun icin tesekkurler :)

Ben halen Japonlar Japonlar diyorum da bunu bu aralar çok fazla Uzak doğu kaynaklı skandal meydana geldiği için söylüyorum
Yoksa bir firmanın yaptığı (dini,dili,ırkı ne olursa olsun) tüm otomotiv sektörüne mal edilemez veya genelleme yapılamaz
Misal Takata tüm sektöre airbag tedarik ediyordu..Bmw'nin araçları da bu problemden etkilenmişti..Tek tek ayıklarsak binecek otomobil kalmaz ;)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım