HABER Akaryakıta ÖTV zammı

boogiewoogie

Mahmut Serhat Erdoğm
Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
28
2
595
Benzin, motorin, ev kullanımı hariç LPG ile madeni yağlar ve solventlerde özel tüketim vergisi (ÖTV) oranları artırıldı.

Resmi Gazete’de yer alan kararname ile benzin, motorin ve ev kullanımı hariç LPG’de 20 kuruşluk artışa gidildi.

ZAMLA ÖTV NE KADAR OLDU?

Karar sonrasında, ÖTV tutarları litre başına 95 oktan benzin için 2,1765 TL’den 2,3765 TL’ye, kurşunsuz benzin için 2,2985 TL’den 2,4985 TL’ye, motorin çeşitleri için 1,5945 TL’den 1,7945 TL ile 1,5245 TL’den 1,7245 TL’ye yükseltildi.

Karar kapsamında LPG’ye uygulanan ÖTV tutarı da kilogram başına 1,5780 TL’den 1,7780 TL’ye çıkarıldı.

ÖTV zammı sonrası pompa fiyatlarının ortalama yüzde 4 artması bekleniyor.

BİR DEPODA 10 LİRALIK MALİYET

ÖTV zammı sonrasında İstanbul’da 4,43 lira olan kurşunsuz benzinin litresi 4,63 liraya yükselecek. 50 litrelik bir depo benzini doldurma maliyeti 221 liradan 231 liraya çıkacak.

Kaynak: NTV

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Faruk

Asfalt Kurutucu
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
36
67
635
Sakarya
Biz benzin ucuzlasın diye beklerken direk 20 kuruş vergi zammı çok keyifili

e1m2i3r4c5

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
1
0
535
Valla benim maddi durumum iyi kötü var.Bıraktım artık şikayet etmeyi en azından karşılayabiliyorum.Bu haber beni mutlu etti, Malum halk için haktır bu vergiler paralar. Toplasın devlet.Ben bir çocuğun şekerini çalsam, çocuk ikinci şekerini bana kendi eliyle uzatsa alırım.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Aynı gün içerisinde lüks konutta KDV indirimi gelirken akaryakıta ÖTV zammı geliyor. Devlet fakirin cebinden alabildiğini alıp zenginin kasasını korumaya devam ediyor..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Normalde özel tüketim vergisi'nin amacı, insanların lüks tüketiminden kaynaklı çevreye ve insan sağlığına zarar veren mal ve ürünlerin kullanılmasını azaltmaktır. Bir Devlet'in ötv olarak aldığı verginin yegane amacı budur. Madem teoride çevre ve insan sağlığına zararlı olmasından kaynaklı ötv koyuyorsun, o zaman niye otomobildeki ötv'yi motor hacmine bağlı tutuyorsun ? Niye emisyon üzerinden almıyorsun ? Uygulamaya gelince anlaşılıyor ki insan ve çevre sağlığı bahane, devletin kasası doluyor şahane.. Biraz daha zorlayın, bir paket sigara parası fiyatına getirirsiniz belki akaryakıtın litresini.

B

berkinpl

Ziyaretçi
Bayramda adamların harçlığa ihtiyacı var pamuk eller cebe arkadaşlar...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
cumartesi günüde bi 5 kuruş gibi zam gelecek diyolar hazırlıklı olun beyler. lastik ithalatına da %22 zam gelmiş bilginize :) neyse artık yeni yapılan yollarda tren yaparız :p gibilmedik bi kulağımızın arkası kaldı...
edit: Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararı ek karar uyarınca, AB ve EFTA üyesi ülkeler, İsrail, Makedonya, Bosna Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Güney Kore ve Malezya menşeli olanlar hariç olmak üzere diğer ülkelerden yapılacak araç dış lastiği ithalatına yüzde 21.8 ilave gümrük vergisi uygulanacak

fatihabali

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
77
33
970
39
ANKARA
edit: Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararı ek karar uyarınca, AB ve EFTA üyesi ülkeler, İsrail, Makedonya, Bosna Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Güney Kore ve Malezya menşeli olanlar hariç olmak üzere diğer ülkelerden yapılacak araç dış lastiği ithalatına yüzde 21.8 ilave gümrük vergisi uygulanacak

O da kışa hazırlık...

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Yetmiyo yok yetmiyo kestikleri vergiler, yarın birgün ulaşımada zam gelir durun daha

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Bir de şu belediyelerin radarları var 4 şeritli çevre yoluna dikmişler küçücük 50 hız levhası görürsen görmezsen bir flaş patlar... Lafın özü devler vatandaş için olmalı vatandaş devlet için değil

Dagasan

Elit Apaçi
9 Eyl 2016
51
13
970
Sigaraya da sürekli zam geldiğini düşünürsek biraz zor, ama 5-10 sene içinde bugünkü sigara fiyatlarına gelirse hiç şaşırmam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım