KAPALI Halam için araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Merhabalar öncelikle. Halam için araba bakıyoruz aradığımız kriterleri siralayayım hemen.
Öncelikle benzin dizel olabilir farketmez. Ancak kesinlikle LPG istemiyoruz.
Otomatik öncelik ama Manuel de temiz araç olursa bakılabilir.
Renk farketmez.
Kesinlikle hb olacak öncelik b sınıfı
Km 160k yi geçmemiş araç bakıyoruz.
Kaporta hasarı camurluk, kapılarda lokal boyalar olabilir. Değişen olmasın ama. İsparta vs gibi Antalya civarlarında öncelikli tercihtir. Bu maddeler içinde tanıdığınız bildiğiniz arabalar varsa şu aralar değerlendirmek istiyoruz. Herkese teşekkür ediyorum şimdiden.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam 2. elde otm. vites bakarsanız sorunsuzluk ve ekonomi bakımından önceliği Japon araçlarına vermenizi öneririrm.
Örnek: bunun otomatiği, Micra, Yaris vb. :)
Fiesta tork konvertörlü otm var ama 9-10lt yakıyor. Aynı şekilde vag grubu B sınıfı arabaların dsg öncesi arabaları da az km'li ve tork konvertörlü bulunabilir. Ama sebebi 10lt civarı yakmaları :) Bu çok yakan Alman arabalarının dizellerini bulabilirseniz o sorun ortadan kalkar ama onda da model yılı çok düşecektir.
Robotize otomatikleştirilmiş manuelleri ve çift kavramalıları 2. elde hiç önermiyorum.

Yazarken düşündüm, o bütçeyle direk manuellere bakın siz ya :) Başınız daha az ağrır. Bu aralar forumda benzer bütçeyle birkaç başlık daha var. Onlara da göz atın isterseniz. Hatta şöyle tıklayabilirsiniz =)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Hocam 2. elde otm. vites bakarsanız sorunsuzluk ve ekonomi bakımından önceliği Japon araçlarına vermenizi öneririrm.

Örnek: bunun otomatiği, Micra, Yaris vb. :)
Fiesta tork konvertörlü otm var ama 9-10lt yakıyor. Aynı şekilde vag grubu B sınıfı arabaların dsg öncesi arabaları da az km'li ve tork konvertörlü bulunabilir. Ama sebebi 10lt civarı yakmaları :) Bu çok yakan Alman arabalarının dizellerini bulabilirseniz o sorun ortadan kalkar ama onda da model yılı çok düşecektir.
Robotize otomatikleştirilmiş manuelleri ve çift kavramalıları 2. elde hiç önermiyorum.

Yazarken düşündüm, o bütçeyle direk manuellere bakın siz ya :) Başınız daha az ağrır. Bu aralar forumda benzer bütçeyle birkaç başlık daha var. Onlara da göz atın isterseniz. Hatta şöyle tıklayabilirsiniz =)
Valla ben anlamadım eniştem zaten ne binecek ki yakıt önemli değil diyor. Ama 18 yaşlarında kuzenim var biliyorum ki arabaya rahat vermeyecek. E tüp istemiyor. Dizel otm. Pahalı oluyor. En mantıklısı Manuel. Halama soruyorum Manuel sürebilcen mi diye kendine güvenmiyor. Temiz atmosferik benzinli bide tork konvertörlü bi araba bulursak bakacaz işte. Şöyle bi durum var bide Robotize sanziman da istemiyorlar :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla ben anlamadım eniştem zaten ne binecek ki yakıt önemli değil diyor. Ama 18 yaşlarında kuzenim var biliyorum ki arabaya rahat vermeyecek. E tüp istemiyor. Dizel otm. Pahalı oluyor. En mantıklısı Manuel. Halama soruyorum Manuel sürebilcen mi diye kendine güvenmiyor. Temiz atmosferik benzinli bide tork konvertörlü bi araba bulursak bakacaz işte. Şöyle bi durum var bide Robotize sanziman da istemiyorlar :D
Robotize şanzıman istememeleri mantıklı. Özel bir alışma vs. gerekiyor. Aslında küçük arabada cvt iyidir cvt. Güç çok olmadı mı hiç sıkıntı yapmaz. Hem araba da hafifliyor. Ama Japon'dan başka seçenek olmuyor işte. Siz yine de mümkünse, halanız biraz pratik kazandırılarak manuele alışırsa, ev ekonomisine yapacağı ciddi katkıyı hatırlatın :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Robotize şanzıman istememeleri mantıklı. Özel bir alışma vs. gerekiyor. Aslında küçük arabada cvt iyidir cvt. Güç çok olmadı mı hiç sıkıntı yapmaz. Hem araba da hafifliyor. Ama Japon'dan başka seçenek olmuyor işte. Siz yine de mümkünse, halanız biraz pratik kazandırılarak manuele alışırsa, ev ekonomisine yapacağı ciddi katkıyı hatırlatın :D
En mantıklı olanı bu sanırım. Bu süreç sonunda bizim symbole bi baskı balata şart olacak gibi duruyor :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
He bide sıfır kilometre corollaya bindim. 1.4 dizel otomatik. O ne saçma bi sanzimandi öyle hiç anlamadım. Cvt benim bildiğim skuter gibi olur ama bundaki Robotizeydi heralde. Arkadaşın 1.0 otomatik yarisinde bile vites geçişinde öyle sarsıntı yoktu :D

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
He bide sıfır kilometre corollaya bindim. 1.4 dizel otomatik. O ne saçma bi sanzimandi öyle hiç anlamadım. Cvt benim bildiğim skuter gibi olur ama bundaki Robotizeydi heralde. Arkadaşın 1.0 otomatik yarisinde bile vites geçişinde öyle sarsıntı yoktu :D
evet 1.4 dizel corollada mmt şanzıman var yani robotize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım