HABER 755 beygirlik Chevrolet Corvette ZR1 duyuruldu!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Chevrolet’in ikonik spor otomobil modeli Corvette ZR1, Dubai Otomobil Fuarı’nda resmi olarak duyuruldu. Şimdiye kadar üretilmiş en hızlı ve en güçlü Vette ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

2019 Corvette ZR1 çift enjeksiyon sistemiyle daha güçlü!

Yeni Corvette modeli’nin kaputunun altında General Motors’un geliştirdiği 6.2 litrelik süperşarjlı V8 LT5 motor yer alıyor. Bu motor 755 beygir güç ve 969 Nm tork gibi değerler ile Corvette ZR1’i şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Corvette modeli yapıyor. Otomobilin bu gücü ise silindir başı çift yakıt enjeksiyon sistemi ile perçinleniyor.

2019 Corvette ZR1, güç aktarma tarafnda 7 ileri manuel ya da 8 ileri otomatik şanzıman ile beraber geliyor. Otomobilin maksimum hızı “güvenlik açısından” 337 km/s ile sınırlandırılmış.

“Kral, her zamankinden daha güçlü dönüyor!”

Corvette mühendisleri, bu devasa güce sahip otomobilin soğutması için de yoğun bir çaba harcamış. Tamamen karbonfiberden üretilen ön kaput, daha iyi bir soğutma sağlayabilmek için “halo” adı verilen özel bir yapıya bürünmüş. İki parçalı karbon seramik frenler, 6 pistonlu alüminyum kaliperler ile birleştiğinde mükemmel bir yol tutuş sunuyor.

Fazla detay düşünülmeyen iç mekanda ısıtmalı Nappa deri koltuklar, Bose ses sistemi, karbon detaylı direksiyon ve transponder gibi aksesuarlar standart olarak sunuluyor. Dış mekanda ise opsiyon olarak Low Wing ve High Wing adı verilen iki aero paketi satın alınabiliyor. Bu paketlerden High Wing’de yer alan kanatçıklar ve tampon tabanının ek olarak 430 kilogramlık ek yere basma gücü sağladığını belirtelim.

Önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulacak Chevrolet Corvette ZR1’in satış fiyatı ise henüz belli değil.

1 arasında 14

Read the whole post here.

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Çok sevsem de bunun kadar sevmiyorum.
zr-1-prices-e1482792177412.png

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Bide downpipe yazilim
gülümsedim...
hafiften güldüm...
bayaa gülüyo..
ilk kahkahamı attım :D
vovov haram :D
Stage kaç istersin abim
karnım ağrıdı :D
Stage 3 lutfen bide mumkunse ibiza ya olsun sanayiden cikmayayim
nefesim kesilmeye başladı
Dsg de fart fart efekti istermisin kaptan:D
yerlerdeyim :D
Tabi yanimada 2. Viteste bile sariyor diyen elemanda olsun
annem odaya girdi noluyo diye :D
10dk gülmeme sebep olan güzel insanlar :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım